LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy gazeta gjermane, jehonë Samitit me valle popullore/ Rama: Lamë mbresa fantastike

7 Dhjetor 2022, 16:09, Aktualitet CNA
Dy gazeta gjermane, jehonë Samitit me valle popullore/ Rama: Lamë
Foto nga samiti i mbajtur dje në tiranë

Dy gazeta të mëdha gjermane kanë hapur faqet e para me lajmin e koreografisë me valle popullore shqiptare në Samitin që u mbajt dje në Tiranë.

Ka qenë kryeministri Edi Rama ai që ka publikuar faqet e gazetave. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama thotë se Shqipëria ka lënë dje mbresa fantastike për mikpritjen.

“Për herë të parë në histori Shqipëria merr lajmin dhe pamjen kryesore në hapësirën qendrore të faqes së parë të dy prej gazetave më të mëdha të Gjermanisë; për mirë natyrisht.

Mbresat që kemi lënë dje për Shqipërinë si vend pritës dhe Tiranën si vendngjarje, janë realisht fantastike. Tek të gjithë Evropa.

Krenar”, shkruan kreu i qeverisë./ B.A. – CNA.al

Dy gazeta gjermane, jehonë Samitit me valle popullore/ Rama: Lamë

Dy gazeta gjermane, jehonë Samitit me valle popullore/ Rama: Lamë

Lajmet e fundit nga