LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Borxhet e Irfan Hysenbelliut/ Ja sa miliarda ka detyrime në shtet

29 Maj 2022, 10:25, Aktualitet CNA
Borxhet e Irfan Hysenbelliut/ Ja sa miliarda ka detyrime në shtet
Irfan Hysenbelliu

Irfan Hysenbelliu është i zhytur në borxhe. CNA.al ka raportuar përmes dokumenteve ekskluzive se Hysenbelliu është “i mbytur” në borxhe në bankat e nivelit të dytë.

Por këto nuk janë të vetmet. Sipas të dhënave zyrtare të siguruara nga CNA.al, Irfani është një nga borxhlinjtë më të mëdhenj në shtet. Sipas të dhënave, borxhi i tij nga detyrimet e papaguara kap vlerën e gati 2 miliardë lekëve.

Ky borxh i madh e ka tërbuar pronarin e kompanive të ndërtimit, prodhimit të birrave dhe mediave. Së fundmi, pas kontrolleve që janë bërë nga Tatimet në bizneset e tij, ai ka nisur sulmet e njëpasnjëshme ndaj zyrtarëve të këtij institucioni. Kjo është arsyeja e vetme pse ai ka nisur sulmet ndaj zyrtarëve të këtij institucioni. Irfani kërkon që përmes sulmeve në media, Tatimet të tërhiqen, ta lënë rehat, të mos paguajë borxhet dhe të ndalë sulmet.

Biznesmeni "i mbytur" në borxhe, i cili ka marrë qindra mijëra euro nga inceneratorët, është detyruar të lërë peng në banka mediat e tij, për shkak të borxheve, këtë të fundit po e përdor tashmë edhe për t’iu falur borxhi 2 miliardë lekë që ka në shtet.

Bizneset e tij janë nga më problematiket.

Tatimet mbyllin biznese për 10 mijë lekë detyrime në banka, por Irfani vazhdon i qetë se është vëllai i Luli Bashës dhe Taulant Ballës./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga