LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irfan Hysenbelliu, sulm tatimeve pas kontrolleve për evazion fiskal

24 Maj 2022, 16:53, Aktualitet CNA

Irfan Hysenbelliu, sulm tatimeve pas kontrolleve për evazion fiskal

Evazioni fiskal është nga problemet që shqetëson çdo ditë e më tepër Drejtorinë e Tatimeve, e cila së fundmi ka nisur kontrolle të shumta në kompanitë mediatike.

Tatimet kanë zbarkuar në bizneset e Irfan Hysenbelliut pas dyshimeve për evazion fiskal. Por duket se këto kontrolle nuk janë pritur aspak mirë nga Hysenbelliu, i cili ka nisur menjëherë sulmet ndaj zyrtarëve të kësaj drejtorie.

Irfan Hysenbelliu, sulm tatimeve pas kontrolleve për evazion fiskal

Në mediat e tij “News 24”, gazeta “Panorama” dhe “Balkan Web”, janë publikuar disa shkrime ku sulmohet drejtori i përgjithshëm i Tatimeve, Ceno Klosi. Këto media kanë nisur një sërë shkrimesh ndaj Cenos, të cilat nuk janë gjë tjetër veçse shantazhe.

Irfan Hysenbelliu, sulm tatimeve pas kontrolleve për evazion fiskal

Dhe në fakt, kjo nuk është hera e parë që Irfan Hysenbelliu ka përdorur mediat e tij për të shfryrë inatin ndaj zyrtarëve të drejtorive. Sa herë kanë ndodhur kontrolle ndaj bizneseve të këtij personazhi, sulmohen mediatikisht drejtorë tatimesh, drejtorë doganash. Por pavarësisht të gjitha borxheve, evazionit fiskal dhe problemet e tjera që Hysenbelliu ka, ai po na  flet në emër të mediave për moral.

Hysenbelliu dhe pronarë të tjerë mediash çmenden dhe fillojnë sulmojnë drejtuesit e institucioneve apo ministrat kur i bëhen kontrolle, ndërkohë që heshtin ndaj pushtetarëve. Pronarët e mediave nuk kanë kurajë të thonë një fjalë për Edi Ramën, nuk kanë kurajë të thonë një fjalë për Erion Veliajn, por kanë kurajë të dalin dhe sulmojnë drejtorët. Kjo nuk është gjë tjetër veçse një shantazh dhe korrupsion i fëlliqur mediatik./ CNA.al

Lajmet e fundit nga