LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aktivizohet sërish vatra e zjarrit në pyllin me pisha, në Pishporo

27 Shtator 2023, 16:43, Aktualitet CNA
Aktivizohet sërish vatra e zjarrit në pyllin me pisha, në
Foto ilustruese

Mesditen e sotme është aktivizuar sërish vatra e zjarrit ne pyllin me pisha në Pishporo të Fierit.

Flakët janë favorizuar nga era dhe janë përhapur me shpejtësi duke përfshirë një siperfaqe të konsiderueshme.

Sipas shefit të sherbimit zjarrfikës në bashkinë Fier, Zija Hyka në vendngjarje ndodhen tre mjete zjarrfikese, ndërkohë që është bërë kërkese për ndërhyrje nga ajri pasi flakët kanë dalë jashtë kontrollit duke rrezikuar zonën e mbrojtur./ CNA

Lajmet e fundit nga