LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet skandali/ Pse "Top media" sulmon Drejtorin e Tatimeve dhe Ministrinë e Financave

23 Maj 2022, 11:01, Aktualitet CNA

Grupi mediatik, “Top Media”, i administruar nga Vjollca Hoxha, duket se është kthyer në shërbim të interesave personale dhe historive rozë të Vjollca Hoxhës.

Herë sulmohen institucione dhe herë biznese, pikërisht për historitë rozë të aksioneres së “Top Channel”.

CNA.al një ditë më parë raportoi se dy prej kompanive në pronësi të Shpresim Bajraktarit, të dashurit të Vjollca Hoxhës, janë drejt falimentimit.

Kompanitë, Dillon Group me numër identifikimi L52311004B dhe Speed Taxi ?Five Stars? me numër identifikimi  L12017019T,  rezultojnë debitore në një shumë marramendëse ndaj Tatim-Taksave.


Borxhi i akumuluar i bizneseve të Shpresim Bajraktarit në organet tatimore shkon në shifrën rreth 1 miliard lekë.

Kjo situatë dyshohet se po përdoret për të sulmuar drejtuesit e institucioneve tatimore.

Drejtori i Tatimeve, Ceno Klosi, është sulmuar nga mediat e Vjollca e Hoxhës. Pre e sulmeve ka rënë edhe Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj.

Dhe këto sulme kanë ndodhur pikërisht në momentin që janë bllokuar kompanitë e Shpresim Bajraktarit, të dashurit të Vjollca Hoxhës.

Ditët në vijim do të sjellim me dokumente, pra të faktuara, bllokimin e kompanive të Shpresim Bajraktarit.

Sot po sjellim sulmet që janë bërë ndaj Drejtorit të Tatimeve Ceno Klosi dhe Ministres së Financave Delina Ibrahimaj.

Klosi është akuzuar nga gazeta ?Shqip? për intriga në Tatime.

?Ceno Klosi është i pesti drejtor i përgjithshëm i Tatimeve që prej 2013-s. Ai pason në këtë post ministren e Financave, Delina Ibrahimaj, që u largua pas emërimit në kabinetin qeveritar. Por, kanë mjaftuar pak javë që drejtori Klosi të përfshihej në intrigat e luftën e brendshme për poste në këtë institucion, luftë që siç mëson Gazeta Shqip po shkakton kosto në mirëfunksionimin e të gjithë strukturës?, shkruan “Shqip”.

?Ceno Klosi, drejtori i Tatimeve që u largua me paralajmërim për shkarkim nga OSHEE për shkelje të ligjit?, është një tjetër shkrim sulmues nga gazeta Shqip, ku thuhet se ?Në raportin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, të siguruar nga Gazeta Shqip pasqyrohen një sërë shkeljesh të Ceno Klosit, që nga mungesa e procedurave dhe afateve të monitorimit të skadencave të detyrimeve të pagueshme, deri tek vonesat në regjistrimin e deklarimin e faturave në sistemin tatimor?.

Më tej gazeta ?Shqip? e ka bërë objekt akuzash Ceno Klosin në lidhje me skandalin e publikimit të pagave.

?Shqip? ka kërkuar edhe dorëheqjen e Ceno Klosit, me anë të shkrimit, ?Skandali i pagave/ A duhet të japë dorëheqje Drejtori i Tatimeve Ceno Klosi??

Sulme të vazhdueshme nga mediat e Vjollca Hoxhës janë bërë edhe ndaj Ministres së Financave, Delina Ibrahimaj.

Kjo e fundit është klasifikuar si e dështuar nga gazeta ?Shqip?, me anë të shkrimit, ?100 ditët e dështuara të Ministres së Financave?.

Sipas gazetës ?Shqip? Ibrahimaj ka dështuar me të ardhurat e sigurimeve, në kohën që ishte në krye të Drejtorisë së Tatimeve.

Të gjitha këto sulme dyshohet se ndodhin për shkak se i dashuri i Vjollca Hoxhës nuk ka paguar taksat.

“Top media” është vënë në mbrojtje të të dashurit të Vjollca Hoxhës dhe po përdoret si “armë lufte” dhe shantazh ndaj institucioneve tatimore./CNA.al

Kompanitë e të dashurit të Vjollca Hoxhës, drejt falimentimit/ Rreth 1 miliard lekë borxh në Tatime

Çfarë e lidh Vjollca Hoxhën me Shpresim Bajraktarin?

Aksidenti në Malin e Zi/ A është përfshirë Vjollca Hoxha apo partneri i saj?!

Sulme dhe shantazhe ndaj drejtësisë/ Mediat e Vjollca Hoxhës, ?peng? të historive rozë

Lajmet e fundit nga