LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha në epërsi ndaj Elezit/ Lideri i demokratëve fiton edhe në 3 bashki të tjera

22 Maj 2022, 18:40, Aktualitet CNA

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave edhe në 3 bashki të tjera.

Bëhet fjalë për Burrelin, Klosin dhe Skraparin.

Sipas raportimeve konfirmohet se ish-kryeministri Sali Berisha ka një rezultat të thellë përballë kandidatit Ibsen Elezi.

Berisha në Klos ka marrë 429 vota, Elezi 9 vota ndërsa 9 rezultuan të pavlefshme.

Në Skrapar  rezulton se Berisha ka fituar me 91 vota ndërsa Elezi mori 3 vota.

Nga numërimi i votave në qytetin e Burrelit mësohet se Berisha fitoi me 490 vota, Elezi 31 vota ndërsa 5 të pavlefshme.

Lajmet e fundit nga