LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon seanca maratonë në GJKKO/ Të arrestuarit nxehen me Dumanin, zbardhen debatet

21 Maj 2022, 18:42, Aktualitet CNA
Vijon seanca maratonë në GJKKO/ Të arrestuarit nxehen me Dumanin,

Vijon ende seanca maratonë në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Mësohet se në disa momente ka pasur tension mes të arrestuarve ndaj Nuredin Dumanit.

Ky i fundit nuk ishte i shoqëruar bashkë me të pandehurit e tjerë, ndërsa masa e sigurisë iu komunikua që prej orëve të para të mëngjesit të së shtunës në ambientet e spitalit.

Ndërkohë, nga 13 të arrestuarit e tjerë që kanë dalë përballë gjykatës dhe kanë dëgjuar akuzat e ngritura nga SPAK-u me dëshmitar kryesor Nuredin Dumanin, ka pasur reagim të fortë nga një prej të arrestuarve, Besjan Xhixha, 31 vjeç, raporton “BW”.

Ndërkohë, në deklarimin e tij përballë togave të zeza, Xhixha ka thënë se Nuredin Dumani pas çdo vrasjeje u jepte siguri se nuk do t?u ndodhte asgjë, pasi kishte lidhje me ministra, deputetë, prokurorë, madje duke theksuar edhe emra hetuesish.

Dëshmia e Besjan Xhixhës në gjyq:

?Nuredin Dumani ka kryer 12 vrasje. Dumani është strehuar më shumë sesa një vit e gjysmë në shtëpinë time dhe e njoh dhëmbë e dhëmballë, madje një dhëmb prej floriri e kemi vendosur te një i afërmi im, nëse doni shkoni e verifikoni. Dumani duhet të flasë për të gjitha krimet që ka kryer, nëse me të vërtetë është i penduar?.

9 masa sigurimi janë ekzekutuar në disa IEVP

1.Nuredin Dumani, 35 vjeç

2.Henrik Hoxhaj, 40 vjeç

3.Altin Ndoci, 35 vjeç

4.Erion (Andrea) Alibej, 36 vjeç

5.Skerdi Tasi, 31 vjeç

6.Elvis Koçi (Çaushllari), 30 vjeç

7.Ilirian Feci, 47 vjeç

8.Enver Diva, 43 vjeç

9.Besjan Xhixha, 31 vjeç

9 masa sigurimi ?Arrest në burg? në ngarkim të shtetasve, të cilët u arrestuan gjatë operacionit

1.Ardjan Uzuni, 56 vjeç

2.Leonard Palushi, 41 vjeç

3.Gentian Sharra, 48 vjeç

4.Fatos Gosa, 54 vjeç

5.Florenc Çekrezi, 35 vjeç

6.Petrit Qoli, 51 vjeç

7.Agron Qoli, 52 vjeç

8.Agron Qafa, 48 vjeç

9.Asllan Plaku, 30 vjeç

Lajmet e fundit nga