LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Ministrja e Ramës harron tekstin/ Bëhet “lëmsh” në Kuvend

24 Mars 2022, 13:30, Politikë CNA
Video-Ministrja e Ramës harron tekstin/ Bëhet “lëmsh”

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca është bërë ?lëmsh? sot në Foltoren e Kuvendit.

Ashtu sikurse shikohet edhe në videon më poshtë, ministrja Krifca duke folur në Foltoren e Kuvendit, harroi tekstin dhe e nisi fjalimin nga fillimi.

Ajo po fliste për krizën e rritjes së çmimeve dhe më pas kërkoi ndjesë, duke filluar nga e para.

?Është e rëndë në fakt të thuash që kjo luftë nuk vjen për shkak të?q edhe njëherë ndjesë.  Është e rëndë të thuash në fakt që kjo krizë çmimesh me të cilën ne sot po përballemi, nuk vjen për efekt të luftës, me të cilën po përballen dy superfusqi, superfuqi botërore, edhe të prodhimit bujqësor?, tha Krifca./CNA.al

Lajmet e fundit nga