LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kompania e Gaz Pajës merr 133 mijë m2 tokë në Dhërmi/ Berisha: Skandal, e papranueshme

24 Mars 2022, 11:17, Politikë CNA

Kompani e aktorit të humorit Gazment Paja, ?Ecotech Energy Services? së bashku me kompaninë ?Startek? do të investojnë në Dhërmi 13.8 milionë euro, pasi kanë përfituar 133 mijë metra katrorë tokë për të ndërtuar një kompleks luksoz që ka fokusin turizmin elitar.

Ish kryeministri Sali Berisha, në një deklaratë për mediat, e ka quajtur këtë një skandal dhe të papranueshme.

?Nuk ka 2 PD. Unë po takoj dhe një proces i mrekullueshëm po ndodh në bazë. Po takoj kryetarë që deri dje kanë qenë në takimin që patën me Bashën. Antëarësia dhe të gjithë janë me 6 marsin. Largimi im? Me bllof nuk luhet, me atë luan vetëm një dyshe që kalon nga një studio në tjetër. Grupi parlamentar të mblidhet, kemi një, nuk kemi dy. Skandal ajo e Gaz Pajës, është skandal. E papranueshme! Nuk kam asgjë për dhuntitë artistike, por këto të tjera kanë lidhje me veset më të këqija të njeriut?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga