LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ka dy PD”/ Berisha me mesazhe të forta: “Bashizmi” u arkivua, bashkimi e vetmja rrugë

24 Mars 2022, 10:59, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë sot me mesazhe të forta, në lidhje me situatën në PD.

Berisha është shprehur i gatshëm për diskutime me çdo demokrat dhe çdo deputet, por shtoi se ?bashizmi? është një doktorinë tashmë e arkivuar.

Ai theksoi se ka vetëm një PD dhe se rruga e vetme është bashkimi.

?Së pari, dua të garantoj demokratët në të gjitha nivelet, se PD është e hapur dhe vullnetplotë për të diskutuar, për të debatuar, me çdo anëtar të saj cilido qoftë ai. Jemi të hapur të bëjmë gjithçka për garantimin e votës së lirë dhe bashkimin rreth votës së lirë.

Pra, nuk bëhet fjalë për një kryesi, e cila është shkarkuar në 11 Dhjetor, kjo nuk do thotë se fjala e demokratëve cilido qoftë ai nuk dëgjohet dhe nuk përfillet. Natyrisht fola për 11 Dhjetorin, por sanksionimin më të plotë e mori në 6 mars. Kështu që në këtë kontekst ajo që dua tiu siguroj është se PD ka institucionin e saj tashmë të plotë dhe ky është grupi parlamentar. PD ka institucionin e saj të plotë Komisionin e Rithemelimit, por unë gjykoj se debati brenda grupit parlamentar të PD mund të zhvillohet

Mund të diskutohet për çdo gjë që e konsiderojnë të arsyeshme. Ftoj miqtë e mi të mos harrojnë, bashizmi ishte doktrinë e dhunimit të statutit dhe institucioneve të partisë. Ai u arkivua së bashku me dorëheqjen e Lulzim Bashës.

Nuk ka dy PD. Rruga e vetme është bashkimi?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga