LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Duma del kundër Alibeaj/ "Nuk mund të ketë kushte kur kërkohet bashkim"

24 Mars 2022, 10:58, Politikë CNA

Deputetja Grida Duma në një deklaratë për mediat ka folur për situatën në PD. Duma është shprehur se kur kërkohet bashkim nuk mund të ketë kushte duke dalë kundër vendimit të lexuar nga Enkelejd Alibeaj, në emër të grupit të PD-së, që kushtëzonte negociatat me deputetët e Komisionit të Rithemelimit, me përjashtimin e Berishës nga strukturat e larta të partisë.

?Ne kemi qenë shumë luajalë edhe ditën që kemi bërë takimin, ndërkohë që Lulzim Basha nuk ishte dorëhequr ende. Vendim grupi kur nuk është gjysma e grupit, nuk mund të quhet vendim grupi. Nuk mund të ketë kushte, dhe më pas të ketë negociata.

Unë them që duhet bërë një bisedë e thellë me një grup që përfaqëson të gjithë ngjyrimet, nëse kërkojmë zgjidhje nuk mund të nisim negociata me përjashtime. Qëndrimin tim personal do ta them pasi negociatat të nisin“, tha Duma./ CNA.al

Lajmet e fundit nga