LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Kriza nuk do jetë afatshkurtër"/ Berisha thirrje qytetarëve

24 Mars 2022, 11:50, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha, iu ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protesta.

Berisha ka bërë përgjegjëse qeverinë për situatën dhe krizën në të cilën ndodhet vendi, duke theksuar se kjo krizë nuk do të jetë afatshkrutër.

?Nuk është krizë afatshkurtër jua paralajmëroj unë. Ju bëj thirrje që kjo pranverë duhet të jetë pranverë e protestave të mëdha?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga