LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryesia e shkarkuar vendos përjashtimin e Berishës nga PD/ Në listë  deputetë dhe drejtues politikë

11 Janar 2022, 07:09, Politikë CNA
Kryesia e shkarkuar vendos përjashtimin e Berishës nga PD/ Në

Të shkarkuar me votën e demokratëve, sërish marrin vendime dhe sërish nuk i ndalin skandalet.

Është fjala për ish anëtarët e kryesisë së PD, që kanë dalë më nje vendim absurd duke shkarkuar përgjimonë nga PD liderin historik, Sali Berisha.

Të njëjtët kanë vendosur përjashtim përgjithmonë nga Partia Demokratike të edhe  të 8 anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit:

Bujar Nishani

Flamur Noka

Albana Vokshi

Edmond Spaho

Arben Ristani

Klevis Balliu

Keltis Kruja

Gjithashtu kryesia e shkarkuar ka marrë vendim edhe për pezullime dhe shkarkime të drejtuesve politikë.

Të pezulluarit:

Agron Shehaj

Aldo Bumçi

Belind Kelliçi

Blendi Himci

Çlirim Gjata

Edit Harxhi

Edi Paloka

Eno Bozdo

Ervin Minarolli

Gent Deromemaj

Genc Pollo

Genti Strazimiri

Rigels Mucollari

Ivi Kaso

Ledina Mandia

Luan Baci

Lorenc Luka

Mimoza Hajdarmataj

Oerd Bylykbashi

Tritan Shehu

Kryesia e Lulzim Bashës ka vendosur edhe shkarkim të drejtuesve politikë:

Belind Kelind Kelliçi – Tirane

Albana Vokshi – Tirane

Aldo Bumçi – Tirane

Agron Shehaj-Tirane

Flamur Noka

Tritan Shehu-Gjirokaster

Bujar Leskaj-Vlore

Edmond Spaho-Korce

Edi Paloka-Durres

Lajmet e fundit nga