LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Juristja ironizon Bashën/ “Na paska ruajtur Zoti që nuk ka pushtet”

10 Janar 2022, 21:53, Politikë CNA
Juristja ironizon Bashën/ “Na paska ruajtur Zoti që nuk ka

Juristja Enida Bozheku ka ironizuar Lulzim Bashën përsa i përket ndërhyrjes së policisë në protestën që u mbajt në 8 Janar.

Ditën e sotme Basha u shpreh se nuk e kishte lajmëruar ai policinë ndërsa juristja shprehet se demokratët nuk kishin interes të thërrisnin policinë, pasi të vetmit që u dendën me gaz lotsjellës ishin ata.

Sipas juristes shqiptarët i ka ruajtur Zoti që Lulzim Basha nuk ka pushtet sepse vetëm me gjak, gaz dhe dyer të blinduara do ta kishte lënë pushtetin.

?Të qeshura bashkëkohore me Lylin Hollandez. Policinë nuk e thirra unë, atë e gjeta mes jush! Dmth, ky Brut modern – ne mitomaninë paradoksale të psiqikës perverse të tij – “akuzon” se policinë në mbrojtje të kolltukut të vet e paska thirrur Berisha, që ju lut Ramës ????! Ok! Po, o Senekar i filozofisë së jetës, a nuk na thua, cili ishte interesi i antarëve të Pd që të kërkonin ndihmë policisë?! Ata donin të të “hidhnin në kosh të plehrave ty” o Fluturues, jo të dendeshin me gaz lotsjellës. Po mirë, ti o Trim i Tatit, pse u ngujove me dyer të blinduara dhe pse hodhe lënd helmuese nga brenda?! Komuna e Parisit (anarkia post revolucionit te 1789), para arkitektimit tënd skenik, ngjan amatoreske. Të bëhej ky Kryeministër do të kish pas thënë që veç me gjak, gaz e dyer të blinduara do ta kish pas lënë pushtetin. Na paska ruajtur Zoti që nuk ka pushtet. E me sa u pa, ai 21 janari, skenaristët i paska bashkëpunëtor recidivist!?, shkruan Enida Bozheku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga