LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza në PD dhe protesta/ Këlliçi: Basha kishte një qëllim të vetëm, iu plotësua

10 Janar 2022, 19:46, Politikë CNA
Kriza në PD dhe protesta/ Këlliçi: Basha kishte një

Deputeti i PD, njëherësh edhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Belind Këlli?i ka folur për protestën që u mbajt ditën e shtunë para selisë blu dhe incidentet që u shënuan.

Në një intervistë për emisionin Debat me Alba Alishanin në A2CNN, ai tha se Basha kishte vetëm një qëllim, të shënoheshin incidente, dhe kjo u plotësua.

Ai shton më tej se kriza në PD ka nisur që në muajin shtator, kohë kur ish kryeministri Berisha u përjashtua nga grupi parlamentar.

?Dje është plotësuar i vetmi qëllim që Lulzim Basha kishte, që mbi selisë e PD të kishte incidente. Duhet të kuptojmë që kjo është pasoja e një shkaku që ka katër muaj që na solli në këtë ditë. Problemi ka nisur që në shtator. Por nga ana tjetër Lulzim Basha nuk ka rreshtur së thënë që në PD nuk ka krizë e se çdo gjë shkon në rregull. Ky njeri është i shkarkuar nga Kuvendi, iu la një afat për të bërë dorëzimin e zyrës, zgjedhja e vetme gjeti atë që i ka bërë diktatura Shqipërisë, blindimin e selisë.

Unë dua të jem i sinqertë në atë që dua të them. Protesta në tërësinë e saj nuk ka nisur në orarin e paralajmëruar. Ne kemi bërë njoftim që protesta do niste në orën 12:00. Protesta ka nisur në 11:15 nga padurimi i njerëzve që kishin ardhur dhe nga provokimi i atyre që kërkonin të hynin në seli?, tha Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga