LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga dorashkat e Bernie dhe deri tek Squid Game/ Çfarë u kërkua më tepër në Google për vitin 2021

9 Dhjetor 2021, 12:37, Tech CNA
Nga dorashkat e Bernie dhe deri tek Squid Game/ Çfarë u kërkua

Squid Game, dorashkat e Bernie Sanders dhe si të vishni xhinse të ngushta, ishin ndër subjektet më të kërkuara në Google në të gjithë botën këtë vit, ndërsa në Mbretërinë e Bashkuar, eurot dominuan pyetjet më të kërkuara në internet.

Sipas The Guardian, lista vjetore e tendencave të kërkimit të publikuar nga Google tregoi se Squid Game, seriali i Netflix, ishte shfaqja televizive më e kërkuar, ndërsa dorezat që Sanders kishte veshur në inaugurimin e Joe Biden, u kërkuan në internet duke arritur kështu një nivel global në janar. Dorashkave të Bernie Sanders u kthyen gjithashtu në një nga memet më të shpërndara në internet. edhe në një.

Në Mbretërinë e Bashkuar, përveç euros, edhe sporti dominon në listën e gjërave më të kërkuara në Google 2021. Christian Eriksen gjithashtu ka përfunduar në një nga persont më të klikuar në mbarë botën, i cili pësoi një arrest kardiak në mes të lojës në turne, përcjell CNA.al.

Pyetja më e kërkuar në Mbretërinë e Bashkuar, është “Kur do të përfundojë bllokimi?”, duke reflektuar ankthin për masat e rinovuara anti-Covid në fillim të vitit 2021. Ndërsa Matt Hancock, i cili dha dorëheqjen si sekretar i shëndetësisë në qershor, ishte memeja më e kërkuar në Mbretërinë e Bashkuar.

Pesë kërkimet e përgjithshme globalisht ishin të gjitha të dominuara nga sporti, me seritë Australi – Indi e ndjekur nga India – Anglia, IPL (Liga Premier indiane), NBA dhe Euro 2021./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga