LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Blerjet online/ TikTok hedh hapin e radhës

8 Dhjetor 2021, 14:26, Tech CNA
Blerjet online/ TikTok hedh hapin e radhës

Aplikacioni më i njohur nga të rinjtë, TikTok, po bën një shtysë të madhe drejt blerjeve.

Sipas BBC, TikTok së fundmi po prodhon blerjet e para online dhe evente argëtuese, ku njerëzit mund të blejnë produkte direkt në platformë.

Ne mendojmë se është një moment vërtet domethënës. Tregtia elektronike është një mundësi e madhe për TikTok dhe është diçka në të cilën po investojmë në mënyrë të konsiderueshme,” tha Rich Waterëorth, Drejtor i Përgjithshëm i TikTok.

Pavarësisht nëse janë veshje sportive apo grim, konsumatorët po shfletojnë, zbulojnë dhe blejnë gjithnjë e më shumë artikuj në platformat e mediave sociale si Facebook dhe Instagram, përcjell CAN.al.

TikTok, i cili u lançua në Mbretërinë e Bashkuar në 2018, tani po synon të arrijë hapin me mediat e tjera sociale.

http://www.bbc.com/news/business/Përshtatur nga CNA.al-S.K

Lajmet e fundit nga