LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Bumçi/ Në 12 dhjetor Basha jo më kryetar partie

7 Dhjetor 2021, 19:36, Politikë CNA
Paralajmëron Bumçi/ Në 12 dhjetor Basha jo më kryetar

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Aldo Bumçi deklaroi se në 12 dhjetor Basha nuk do të jetë më kryetar partie.

I ftuar në emisionin ?Ditar? në A2 CNN, Bumçi theksoi se me lëvizjen e Bashës nga kryesia e partisë, asgjë tjetër nuk do të ndryshojë dhe se mbështetësit e tij do të vijojnë të mbeten në PD.

?Më 12 dhjetor Basha nuk është më kryetar partie. Asgjë tjetër nuk ndryshon. As vazhdimi i karrierës së tij në PD, është anëtar Kryesie, deputet dhe nuk e pengon askush karrierën e tij politike me rregullat që përcaktohen për të gjithë. Mbështetësit e tij vazhdojnë mbeten në PD. 

Jepet mundësia e fraksioneve. Projekti i 11 dhjetorit nuk nënkupton z.Berisha dhe të gjithë janë pas tij. Kjo nuk është shtëpi e madhe. Askush nuk duhet të largohet apo të krijojë lëvizje jashtë PD. 

Madje të rikthehen dhe këta që janë larguar në këto vite. Si ish-kryetar Basha do të vazhdojë karrierën në PD. Por ai do që krizën e tij personale si kryetar partie t?ia kalojë të tjerëve?, tha Bumçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga