LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një tjetër president “non grata”/ Biden fut në “listën e zezë” edhe ministrat

17 Nëntor 2021, 08:45, Kosova & Bota CNA
Një tjetër president “non grata”/ Biden fut në

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,  Joe Biden, ka vendosur të shpallë ?non grata? dhe t?i ndalojë hyrjen në vend homologut nga Nikaragua, Daniel Ortega.

Së bashku, me presidentin Ortega iu është ndaluar hyrja në SHBA dhe bashkëshortes së tij, zv.presidentit Murillo, si dhe disa ministrave të tjerë të vendit të Amerikës Qendrore nën akuzën se kanë kryer ?atentat? ndaj demokracisë, shkruan A2 Cnn.

?Represioni dhe abuzimet e qeverisë së Ortegës dhe të atyre që e mbështesin, detyruan Shtetet e Bashkuara të reagojnë?, shkruhet mes të tjerash në dekretin e presidentit Biden./CNA.al

Lajmet e fundit nga