LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situatë kritike në Greqi/ Shpërthen vala e katërt e Covid-19

14 Nëntor 2021, 18:02, Kosova & Bota CNA
Situatë kritike në Greqi/ Shpërthen vala e katërt e Covid-19

Greqia ndodhet sërish në një situatë mjaft kritike, e krijuar nga shpërthimi i valës së katërt të pandemisë. Sipas mediave greke, ditën e sotme kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 80 viktima dhe po përgjatë këtij harku kohor, janë konfirmuar 3839 raste të reja.

Aktualisht bëhet me dije se 536 pacientë janë në intubim, ku 84.1% e të cilëve vuajnë nga sëmundje bashkëshoqëruese dhe 83.21% janë edhe të pavaksinuar. Zonat më të goditura nga vala e katërt e Covid-19 janë Atika dhe Selaniku./CNA.al

Lajmet e fundit nga