LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Covid 19 në Kosovë/ Regjistrohen 14 raste pozitive, asnjë humbje jete

14 Nëntor 2021, 14:29, Kosova & Bota CNA
Covid 19 në Kosovë/ Regjistrohen 14 raste pozitive, asnjë humbje

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se, gjatë 24 orëve janë regjistruar edhe 14 raste të reja të të infektuarve me Covid 19 dhe nuk ka asnjë humbje jete.

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se janë kryer  1.823 testime.

Që prej fillimit të pandemisë në Kosovë, janë regjistruar 170,000 raste me koronavirus dhe 2980 prej tyre kanë humbur jetën./ CNA.al

Lajmet e fundit nga