LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi ditor, e hënë 1 nëntor 2021

1 Nëntor 2021, 06:09, Horoskopi CNA
Horoskopi ditor, e hënë 1 nëntor 2021

Jeta juaj ne çift do jete e qete gjate kësaj dite. Beni atë qe do mendoni me te arsyeshmen dhe keni për t?u ndier për mrekulli. Beqaret do kenë një dite te bukur dhe te mbushur me takime te njëpasnjëshme. Mire është qe t?i shfrytëzojnë sa te mundni ato. Financat duhet t?i mbani ende nen kontroll derisa te përmbyllni me sukses një projekt fitimprurës.

Do ndiheni mjaft mire sot ju te dashuruarit dhe do jeni gati te hidhni edhe hapa me tej. Partneri ne fakt mezi e ka pritur këtë gjë dhe do gëzohet pa mase. Beqaret do joshin gjate gjithë kohës, por për fat te keq nuk do arrijnë dot te fillojnë një lidhje. Financat do jene me te begata se me pare dhe kjo do beje qe ju te kryeni pa frike edhe disa investime me tepër nga zakonisht.

Do jeni impulsive sot ju te dashuruarit dhe ka rrezik te bëni gjera te gabuara. Marrëdhënia me partnerin nuk ka për te qene aspak ashtu si e kishit ëndërruar. Beqaret duhet t?i marrin gjerat si t?iu vijnë pa kërkuar asgjë te pamundur. Do ndihen me mire. Ne planin financiar mund te kryeni edhe transaksione sepse gjendja ka për te qene shume here me e mire se me pare.

Nëse jeni ne një lidhje do bëni mire te mos nxitoheni dhe te mos bëni gjera qe nuk i pëlqejnë partnerit. Kjo do e acaronte situatën dhe do sillte problemet. Beqaret nuk duhet te pranojnë te dalin me këdo qe do i ftoje sepse jo te gjithë duken ashtu si janë. Me mire mbrojeni veten. Financat do jene me te kënaqshme kështu qe mund te bëni edhe ndonjë shpenzim për shtëpinë.

Tregohuni sa me realiste sot ju te dashuruarit dhe keni për ta pare qe gjithçka do ju ece me se miri. Partneri nga ana e tij do mundohet t?iu surprizoje ne çdo moment. Beqaret do kenë plot takime, por zemra nuk do ju rrahe për askënd. Me mire le te presin edhe pak kohe. Paratë duhet t?i shpenzoni me maturi pasi çdo gabim i vogël mund te kushtoje shtrenjte.

Pritet te keni mosmarrëveshje te forta me partnerin tuaj gjate kësaj dite te cilat nuk do ju lënë te dashuroheni ashtu si e ndjeni. Beqaret do kalojnë një dite te veçante pas një takimi qe do realizojnë ne një ambient pune. As vete nuk e kishin menduar se jeta do ju merrte një tjetër drejtin ne pak kohe. Ne planin financiar do jeni shume te kthjellet për atë qe duhet te bën.

Jeta ne çift nuk do ketë probleme te mëdha gjate kësaj dite megjithatë duhet thënë se as shume e qete nuk ka për te qene. Për gjithçka mendohuni mire para se te veproni. Beqaret do kenë një dite te veçante te cilët duhet ta shfrytëzojnë. Ne planin financiar asgjë nuk do ju ece ashtu si e kishit menduar dhe e gjithë kjo pasi jeni treguar te pakujdesshëm me shpenzimet gjithë këtë kohe.

Dite konfliktuale do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do arrini te shkëputeni nga e shkuara dhe kjo do ju beje te ndiheni gjithë kohës keq. Beqaret duhet te mendohen disa here para se te pranojnë te fillojnë një lidhje ne mënyrë qe te mos brengosen me pas. Financat do jene te mira kështu qe vazhdoni t?i menaxhoni ato me kujdes qe gjendja te përmirësohet edhe me tepër.

Nëse nuk bëni lëshime do keni mosmarrëveshje dhe debate me partnerin tuaj sot. Ne lidhje duhet edhe te toleroni here pas here. Beqaret duhet te presin mbrëmjen për te përjetuar emocione te mëdha. Shume gjera do jene me ndryshe sot. Financat mbajini ne gjendjen qe janë sepse po kërkuat me ngulm përmirësime mund te keni akoma me tepër tronditje.

Dite e mbushur me momente te lumtura do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Shfrytëzojeni sepse jo çdo dite është e njëjte me te. Beqaret do duhet te qëndrojnë edhe disa dite vetëm. Shume shpejt do ndodhin gjerat e dëshiruara prej kohesh. Financat nuk do jene as te mirat as shume te këqija, prandaj bëjini me kujdes llogarite para se te shpenzoni.

Çiftet qe janë bashke prej shume kohesh kane për te marre vendbanime te rëndësishme te cilat do ua ndryshojnë jetën përgjithmonë. Kishte ardhur koha e duhur. Beqaret do fiksohen keq pas një personi dhe nuk do ecin dot përpara pa e bere për vete. Financat do jene shume me te mira kështu qe do ju dalin paratë edhe për te kryer shpenzime edhe për te hequr mënjanë.

Dita do filloje keq për ata qe janë ne një lidhje, por gjithçka do stabilizohet me pare nga sa e kishit menduar. Do e kuptoni se toleranca dhe falja nuk janë gjera aq te vështira për t?u praktikuar. Beqaret do kenë një dite magjike dhe shpesh do ju duket vetja si neper ëndrra. Buxheti nuk do stabilizohet edhe sikur ju te mundoheni gjate gjithë kohës.

Lajmet e fundit nga