LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Puna, financat, dashuria dhe shëndeti/ Horoskopi i plotë i muajit Nëntor

31 Tetor 2021, 17:07, Horoskopi CNA
Puna, financat, dashuria dhe shëndeti/ Horoskopi i plotë i muajit

Ngrini pritshmëritë tuaja në një nivel më të lartë, përpiquni të mos fshiheni pas  rezultateve të arritura tashmë, sepse ato mund të mos jenë të mjaftueshme në këtë fazë të jetës suaj.  Për momentin,  mund të mos keni provuar gjithçka dhe të mos keni arritur gjithçka që keni mundur,  ndaj ia vlen të vazhdoni të vendosni synime dhe t?i arrini ato sa më shpejt të jetë e mundur.

Dashuria

Çiftet do të marrin rrugë të shkurtra për të mos u përballur me disa diskutime, por në një moment do t?iu duhet të përballen me to, kështu që është një kompromis i mirë dhe një strategji e mirë. Beqarët nuk do i pranojnë kollaj lajkat e aq më pak komplimente nga persona që nuk i njohin. Kini kujdes që të mos bëheni plotësisht armiqësor, madje edhe përballë njerëzve të padëmshëm.

Shëndeti

Energjia juaj do të vendoset në nivele të mjaftueshme, duke arritur kulmin në vitalitet dhe energji mendore në fund të muajit.Por kujdes nga rreziku më i madh në nëntor: pakënaqësia estetike.

Financat

Do të kënaqeni me një kontratë apo dokument dhe informacion në përgjithësi, të cilat do të kenë një ndikim të mirë në çështjet tuaja financiare dhe të ardhurat.

Gjendja juaj e humorit këtë jëva nuk do të jetë e mirë dhe kjo mund të ndikojë në bahskëpunimin tuaj me kolegët. Nuk është e nevojshme të mendoni për çështjet dytësore duke u munduar të gjeni të drejtën tuaj me çdo kusht.

Dashuria

Mundohuni të mos kërkoni shumë nga vetja dhe të mos merrni vendime të nxituara për marrëdhëniet tuaja, për mirë apo për keq. Mund të ndodhë që të pendoheni të nesërmen. Mendoni pak më shumë, pasi nuk ka asgjë të keqe të vlerësoni mirë disa aspekte të marrëdhënies.

Shëndeti

Kurseni forcën tuaj dhe përqendrohuni te qetësia, rikuperimi, pushimi dhe ushqimi i duhur .

Financat

Këtë javë do të keni marrëdhënie financiare me miqtë apo personat me të cilët keni interesa të përbashkëta. Gjithmonë përpiquni të siguroheni që gjithçka është e siguruar edhe me dokumentet e nevojshme për sigurinë tuaj.Do të flisni me miqtë apo kolegët të cilët do t’ju tregojnë për problemet apo humbjet e tyre financiare.

Duhet të punoni më shumë përsa i përket matrrëdhënieve tuaja me kolegët, pasi kohët e fundit jeni tërhequr nga gjithçka. Me gjendjen tuaj mund të keni demotivuar edhe bashkëpunëtorët. Zakonisht ju jeni ato që tërhiqni të tjerët pas vetes kështu duhet patjetër të bëni një ndryshim dhe të jeni më shumë të disponueshëm.

Dashuria

Keni synime serioze por vështirësi objektive, ndaj është shumë e ndërlikuar në këtë periudhë të komunikoni me dikë pa u debatuar gjithmonë për të njëjtat arsye.

Çiftet do të duhet të qëndrojnë të qetë dhe ndoshta disa momente të tjera ndarjeje të përditshme nuk do të bëjnë gjë tjetër veçse mirë. Nuk ka nevojë të rrini gjatë gjithë kohës për të treguar dashurinë që kanë ndaj partnerit.

Beqarët do vendosin të përballen me disa situate dhe do të arrijnë t?ia dalin mbanë. Pra, nëse dikush dëshiron të përballet me ta në vendin e tyre, do të ketë gjithmonë mundësinë për ta bërë këtë, por pa ia lënë fajin dikujt tjetër.

Shëndeti

Energjia është në nivelet e mjaftueshme saqë do keni kohë për t?u kujdesur për rutinën tuaj, për mënyrën se si të shpenzoni kohën e lirë dhe interesat tuaja personale.

Financat

Në shumicën e rasteve do të lidhen me dokumente, kontratë apo para, të cilat do t’ju kërkojnë të jeni më të fokusuar dhe praktik në zbatimin e tyre.

Ju ende nuk keni krijuar besimin dhe të fitoni respektin e kolegëve. Shtoni sa më shumë ritmin për të treguar se keni vullnetin për të bashkëpunuar me kolegët tuaj. Megjithëse nuk do të mungojë mbështetja dhe mirëkuptimi i tyre.

Dashuria

Ditë të gjata ju presin por do i kaloni me personin që doni. Prandaj do t?ju duhet të gdhendni momente të vogla lumturie dhe nëse arrini t?i bëni ato të mjaftueshme, do të jetë fantastike për të gjithë.

Shëndeti

Energji maksimale dhe performancë sportive rekord. Nëse zakonisht jeni shumë dinamikë dhe praktikoni disa sporte me zell, edhe këtë muaj do të arrini qëllimet tuaja. Nëse jeni nga ato persona që preferoni më shumë të qëndroni të ulur në divan, këshillohet që të përfitoni nga ky nëntor energjik për të filluar të bëni diçka të mirë për shëndetin tuaj.

Financat

Gjatë javës mund të habiteni nga lajme apo ngjarje që lidhen me paratë apo një dokument financiar. Për disa prej jush, kjo do të jetë e rëndësishme sepse do t’ju ndihmojë të blini diçka të rëndësishme për shtëpinë tuaj.

Do të keni komplikime të tjera, të cilat mund të krijohen papritur. Nëse nuk jeni në gjendje t?i përballoni ato, do të rrezikoni një çekuilibër. Në fakt, nuk do të mund të arrish kudo dhe të jesh prezent në disa fronte ashtu siç dëshiron, për këtë do të duhet të jesh i matur dhe të parashikosh atë që është e mundur, qoftë edhe komisione të vogla burokratike.

Dashuria

Të marrësh gjithmonë atë që dëshiron është një forcë e madhe për ty, ndaj gjatë javës nuk do ta kesh të vështirë të thuash një dëshirë dhe ta shohësh të përmbushur nga personi që dashuron në më pak se pak minuta.

Shëndeti

Ky nëntor mund të jetë mjaft dëshpërues për energjitë tuaja. Do të jenë pak, kështu që do t?ju duhet t?i kushtoni vëmendje mënyrës se si i përdorni: është e ndaluar t?i shpërdoroni ato.

Financat

Mund të jeni të ngarkuar me më shumë angazhime, mund të mos keni kohë të mjaftueshme për t’i përmbushur ato ose mund të angazhoheni për premtime që do ta keni të vështirë t’i përmbushni.gjatë këtij muaji do të keni probleme me financat, që kërkojnë një menaxhim më të mirë dhe shmangien e shpenzime të panevojshme.

Ju ende e keni të vështirë të kërkoni ndihmë kur ndiheni të pafrymëzuar, të bllokuar ose kur ju mungojnë aftësitë e nevojshme. Ndoshta nuk keni përulësi dhe përkushtim për të punuar. Megjithatë, ju mund ta fitoni atë gjithmonë me kohë, punë dhe sakrifica. Gjatë këtyre ditëve, mund të keni një pasqyrë të qartë se çfarë duhet bërë dhe do t?ju duhet ta bëni nëse dëshironi të jeni më rehat.

Dashuria

Nëse nxitoni të merrni vendime të dyshimta, atëherë kjo do të thotë se jeni në ankth dhe se tashmë ka diçka që nuk shkon. Sigurisht që do të duhet të merret një vendim, por duhet të mendoni për këtë. Çiftet mund të kenë vështirësi të ndërgjegjësohen për vuajtjet e partnerit të tyre. Beqarët do përjetoni një periudhë të lodhshme. Nuk do të keni dëhsirë të bëni njohje të reja. Kjo do të thotë se do të keni kohë të mjaftueshme për veten tuaj dhe do të mund të bëni gjëra të mëdha, por jo në dashuri!

Shëndeti

Vitalitetin e lartë dhe energjinë do t?i keni në dispozicion për çdo qëllim tuajin. Nëse luani sport, këtë muaj mund të prodhoni performancë optimale, dhe ndoshta edhe të tejkaloni kufijtë tuaj.

Financat

Java do të jetë e rëndësishme për karrierën ose biznesin tuaj, për ju që keni një të tillë. Përqendrimi dhe mobilizimi më i madh do t’ju ndihmojnë të keni sukses edhe në gjërat për të cilat më parë jeni ndjerë të pasigurt ose të frikësuar.Ky muaj do të jetë mjaft bujarë me ju përsa i përket të ardhurave.

Debati nuk është për ju, veçanërisht nëse duhet të ngrini tonin për ta bërë këtë. Në vend të kësaj, ju jeni mjaft të prerë në deklaratat tuaja dhe prisni që të gjithë ta kuptojnë në përpjekjen e parë. Këtë javë do t?ju duhet të punoni shumë për të shpjeguar , në mënyrën e duhur, mekanizma dhe dinamika të caktuara, në mënyrë që të shmangni , në rrjedhën e sipërme, që dikush të përfshihet në diskutime të pafundme dhe të kota.

Dashuria

Çiftet në çdo rast duhet të përpiqen të jenë më mbështetës ndaj njëri-tjetrit, të shpenzohen në gjeste dashurie, pasi kjo është ajo që karakterizon një marrëdhënie, domethënë të bëjnë diçka të këndshme për tjetrin.Beqarët do kenë mundësi të mëdha por fatkeqësisht nuk do mund t?i shfrytëzojnë në maksimum për shkak të jetës së tyre të ngarkuar. Ndoshta do të ishte më mirë të ecni pak më ngadalë

Shëndeti

Do t?ju duhet të menaxhoni me kujdes forcën tuaj, veçanërisht nëse e lini veten të rrëmbyer nga pika e dobët e muajit, pakënaqësia estetike, e cila mund t?ju bëjë të neglizhoni ushqimin e duhur.

Financat

Do diskutoni me miqtë apo të njohurit për çështje apo raste të ndryshme financiare që janë të rëndësishme si për ju ashtu edhe për ata. Problemet në punë do të kërkojnë një rregullim në mënyrën e punës.

Do të ishte mirë të kuptoheshit menjëherë nga njerëzit që bashkëpunojnë me ju ose që duhet të kryejnë punën tuaj , por nuk është gjithmonë kështu. Në këto ditë, mund ta gjeni veten përballë njerëzve të ashpër. Mos nxitoni në përfundime menjëherë, por përpiquni të kuptoni nëse është një moment për shkak të problemeve personale, apo nëse janë kufizime reale.

Dashuria

Ju keni më shumë se një arsye gjatë kësaj kohe për të qenë kontradiktore dhe për të fajësuar njerëzit që ju kanë zhgënjyer ashpër , por nuk ka asnjë arsye për të qenë shumë të ngurtë në sjelljen tuaj.

Çiftet mund të planifikojnë një udhëtim të vogël, ndoshta mund të shkojnë në një vend të shtrenjtë , gjëja e rëndësishme do të jetë që t?i kujtojnë njëri-tjetrit sa më shumë kohë.

Beqarët me siguri do të kenë mundësinë të shprehin vlerësimin e tyre për disa persona që kanë pasur mundësinë të vëzhgojnë së fundmi dhe për këtë arsye meritojnë një interes më të madh

Shëndeti

Zhurma e brendshme që do t?ju karakterizojë në nëntor do të jetë gjithashtu rezultat i një energjie fizike pothuajse të pandalshme. Do të jetë njësoj si të karikoni bateritë tuaja edhe pasi të keni marrë pjesë në aktivitete të rënda: një rikuperim super i shpejtë, i cili ju këshillon të adresoni çdo problem që mund të kërkojë ndërhyrje të veçanta tani. Shëndeti dhe estetika do të jenë në duart e yjeve të favorshme gjatë gjithë muajit.

Financat

Këtë muaj do të keni mundësinë që më në fund të plotësoni dëshirat tuaja të blini gjërat që keni planifikuar më parë, pasi të ardhurat tuaja do të jenë të mjaftueshme.

Aktivizoni imagjinatën tuaj për të përfshirë sa më shumë njerëz në projektin tuaj aktual . Zakonisht ju dëshironi të bëni gjithçka vetë, ose ashtu siç dëshironi, por kjo nuk është gjithmonë e mundur, veçanërisht kur keni ambiciet tuaja.Pikërisht për këtë arsye duhet të keni në krah njerëz të aftë, për të plotësuar mangësitë apo mungesat tuaja të mundshme. Këta lloj njerëzish janë në radarin tuaj, por mund të jetë e ndërlikuar t?i bëni ato për vete.

Dashuria

Nëse nuk jeni aspak të bindur për atë që po përballeni në këtë periudhë, atëherë do të thotë që është e drejtë të vini në dyshim gjithçka që keni menduar deri tani dhe se njerëzit domosdoshmërisht duhet ta pranojnë atë.

Çiftet sigurisht që nuk kanë asnjë arsye të besojnë se diskutimi i çështjeve të caktuara do të thotë domosdoshmërisht rrezikimi i marrëdhënies së tyre dhe, thjesht do të thotë se marrëdhënia po zhvillohet.

Beqarët që për momentin nuk kanë asnjë angazhim, do të duhet që më parë të gjejnë dikë në të cilin do të gjejnë veten

Shëndeti

Për të parë veten të ngriheni sërish, duhet të prisni deri në fund të muajit , kur Dielli dhe Mërkuri do të tregojnë flamurin miqësor, pikërisht nga Shenja juaj. Ditëlindje me energji dhe vitalitet: perfekte.

Financat

Ky muaj do të jetë padyshim e rëndësishme për suksesin tuaj të ardhshëm në punë ose në çështjet tuaja publike. Këto çështje do të favorizojnë  financat tuaja.

I gjithë projekti juaj aktual, sigurisht që nuk mund të reduktohet në disa fjalë dhe shembuj të thjeshtë , kështu që përpiquni të shpjegoni mirë se cilat janë qëllimet tuaja. Ndoshta ju duhet t?i besoni njëri-tjetrit dhe të hapeni më shumë. Kur arrini maja të caktuara, sigurisht që nuk mund të tërhiqeni, nga frika se ata që ju rrethojnë nuk janë në nivelin e duhur. Pasi të jeni në kërcim, duhet të bëni gjithçka që është e mundur që të jeni në gjendje të kërceni me të tjerët.

Dashuria

Ju keni mundësi të ndryshme këtë javë, por mos kërkoni atë që është më e ndërlikuar për ju, por përpiquni të merrni kohën tuaj nëse nuk jeni të sigurt për njerëzit që do t?ju përfshijnë.

Çiftet mund të kenë përplasje të vogla por nuk është kjo ajo që do të përcaktojë rrjedhën e javës përkundrazi, vështirë se do ta mendojnë më kur të kenë mundësi të argëtohemi shumë.

Beqarët nuk kanë absolutisht asgjë për të bërë, kështu që ata mund të angazhohen lehtësisht në ndonjë aktivitet shoqëror në të cilin mund të gjejnë dikë që mund t?i shoqërojë

Shëndeti

Vitaliteti dhe energjia, më shumë shëndet, mirëqenie e brendshme dhe forma verbuese estetike do të keni këtë muaj. Humori do të ushqejë qetësinë tuaj të brendshme.

Financat

Do të jetë një muaj shumë i paparashikueshëm për sa i përket zhvillimit të çështjeve tuaja financiare dhe planeve që lidhen si me marrjen ashtu edhe me përdorimin e parave apo dokumenteve.

Të fitosh më shumë besim te vetja dhe te vlera jote nuk është e lehtë, por egon e ke në krah. Nuk ju mungon kjo dhe ka ardhur koha ta nxirrni në pah, për ta bërë atë të kuptojë rëndësinë e asaj që po bëni. Kohët e fundit keni ndërmarrë hapa të vegjël, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të ndërmerrni papritur një hap shumë më të madh , veçanërisht nëse ndiheni gati për të marrë më shumë rreziqe, por keni nevojë për mbështetje.

Dashuria

Çiftet do të duhet të qartësojnë qëllimet e tyre dhe gjithashtu planet për javën që në fillim, përndryshe ekziston rreziku që të kenë mundësinë të qëndrojnë bashkë. Për momentin mund të mos iu interesojë për në vazhdim do të ketë dikutime pikërsiht për këtë gjë.

Beqarët mund të gjejnë shumë alternativa për rutinën e zakonshme, por do të duhet të jenë pak më të qetë me njerëzit në përgjithësi , përndryshe asgjë interesante nuk do të ndodhë.

Shëndeti

Ndaloni një moment që t?i jepni vetes momente qetësie , për t?iu përkushtuar shëndetit tuaj. Në vend që të keni të drejtë dhe të debatoni për parimin, duhet të vendosni në plan të parë mirëqenien dhe qetësinë.

Financat

Ky do të jetë një muaj i favorshëm  për çështje gjyqësore apo ligjore, për një vizitë në një institucion qeveritar, bankar apo tatimor. Gjatë këaj periudhe do të shpenzoni shumë para ndaj planifikoni mirë  shpenzimet tuaja.

Kjo javë do të jetë e përshtatshme për ju dhe biznesin tuaj. Mos e humbisni dëshirën dhe vullnetin pasi ju keni mundësi  për të zgjeruars sa më shumë projektet tuaja dhe nga kjo do të dilni fitues jo vetëm ju por edhe ata që bashkëpunojnë me ju.

Dashuria

Këtë javë do të humbni në buzëqeshjen e dikujt që në të ardhmen mund të jetë partneri juaj. Shijoni momentin dhe investohuni 100 %.

Çiftet do kenë mundësinë të diskutojnë dyshimet dhe problemet, por në fund nuk do të ketë asgjë të keqe në mënyrë që të relaksoheni dhe të shijoni dashurinë tuaj me personin e zemrës.

Beqarët do të kenë shumë takime, por pak përgjigje për pyetjet e tyre, veçanërisht kur prekin pikat më të dobëta të ndjeshmërisë së tyre. Më mirë mos e rrezikoni me askënd.

Shëndeti

Pjesa e parë e muajit Nëntor do të jetë me energji. Nëse luani sport, performanca juaj mund të jetë vërtet e shkëlqyer. Do të jetë një kohë e mirë edhe për estetikën.

Financat

Gjatë këtij muaji, prisni më shumë angazhime profesionale apo biznesi, takime biznesi dhe punë me dokumente.  Nëntori do të jetë i favorshëm për fillimin e një pune të re ose kërkimin e një pune të re për ata prej jush që janë të fokusuar në të. Të ardhurat do të jenë të mira, pasi do të keni mundësi të merrni një shumë parash nga një burim tjetër përveç punës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga