LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Gjyqtarja puthet në sallën e Vettingut/ KPK jep vendimin

7 Shtator 2021, 08:51, Vetingu CNA
Foto-Gjyqtarja puthet në sallën e Vettingut/ KPK jep vendimin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e  Beratit, Adelajda Gjuzi.

Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar të enjten, siç raporton Birn,  Gjuzi dha shpjegime lidhur me dhurimet e kryera nga prindërit e bashkëshortit si dhe për dy garazhe të blera nga vjehrri, për të cilat u ngritën dyshime se mund të jenë prona të fshehura.

Gjuzi e kundërshtoi këtë konstatim.

Gjyqtarja mori vlerësim pozitiv për pastërtinë e figurës, ndërsa për profesionalizmin u relatua se nuk ishin konstatuar shkelje të rënda procedurale.

Procesi i vetingut për gjyqtaren Gjuzi u krye nga trupa gjyqësore e kryesuar nga Alma Faskaj, me relator Lulzim Hamitaj dhe anëtare Genta Tafa Bungo.

Pas konfirmit në detyrë, Gjuzi nuk ka nguruar që të shkëmbejë puthje më bashkëshortin, në sallën e KPK-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga