LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sërish shifra alarmante në Kosovë/ Mbi 1400 raste të reja dhe 26 viktima

3 Shtator 2021, 14:33, Kosova & Bota CNA
Sërish shifra alarmante në Kosovë/ Mbi 1400 raste të reja

Kosova ka regjistruar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19.

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, 1 mijë e 448 qytetarë kanë rezultuar pozitivë gjatë 24 orëve.

Gjithashtu është bërë e ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 26 persona të infektuar me Covid-19.

Në total numri i rasteve aktivë ka shkuar në 26 mijë e 525.

Kujtojmë që nga data 31 gusht, Kosova ka shtrënguar masat anti-Covid./ CNA.al

Lajmet e fundit nga