LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shokuese/ Imami vret tre fëmijët e tij të mitur

2 Shtator 2021, 11:56, Kosova & Bota CNA
Shokuese/ Imami vret tre fëmijët e tij të mitur

Një krim makabër ka ndodhur në Turqi, ku një imam ka vrarë tre fëmijët e tij të mitur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e së martës, ndërsa mediat raportojnë se imami i vra fëmijët, për të marrë hak ndaj gruas e cila kishte kërkuar divorcin.

Trupat e tre fëmijëve të moshës 4, 7 dhe 11 vjec u gjeten nga policia në shtëpinë e tyrë në fshatin Ulugastas.

Sipas mediave turke imami ishte njoftuar të martën në mëngjes se duhet të largohej nga familja, pasi kishte ushtruar dhunë mbi gruan e tij.

Gruaja e tij kishte bërë kërkesë për divorc pas dhunës së ushtruar nga bashkëshorti.

Gjykata urdhëroi imamin të qëndronte larg familjes së tij për një muaj.

Lajmet e fundit nga