LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfshihet nga flakët ishulli i Kretës/ Autoritetet apel qeverisë për ndihmë

22 Korrik 2021, 19:29, Kosova & Bota CNA
Përfshihet nga flakët ishulli i Kretës/ Autoritetet apel

Ishulli i Kretës në Greqi është përfshirë nga flakët.

Erërat e forta nuk po i ndihmojnë përpjekjet e zjarrfikësve për të kontrolluar flakën, afër fshatit Prina, i cili shtrihet në kufirin midis komunave të Ierapetra dhe Agios Nikolaos.

Shërbimi zjarrfikës u ka bërë thirrje të gjitha njësive përkatëse, si dhe qeverisë lokale, për të ndihmuar ndërkohë që po kërcënohen shtepitë e banuara.

Lajmet e fundit nga