LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Kush është kandidati që shpenzoi 10 milionë euro për të blerë vota

29 Prill 2021, 18:06, Denoncim CNA
Denoncimi/ Kush është kandidati që shpenzoi 10 milionë euro

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kandidatin e Partisë Socialiste në Durrës se ka hedhur miliona euro për të blerë vota.

Duke iu referuar mesazhit të një qytetari, Berisha thekson se ky i fundit ka hedhur milionë euro.

?Terr Koka shpenzoi 10 milione euro per blerje votash. Qytetari denoncon blerjen e votes nga Terr Koka!

Porosine e Territ per te perdor + dhe jo x ne votim per voten e blere.  Lexoni mesazhin e tij. sb

Pershendetje dr  jam nje qytetar qe kame shitur voten tek Lefter Koka i cili thuhet se ka shpenzuar 10 milion euro duke blere vota dhe sipas porosise se tij voten time e kam qarkuar me plus jo me x qe ti dalloj votusit qe ka bler kte mund ta vertetoni duke pa gjith votat qe ka lefter koka ne durres ca votash jan me + jan te blera ju pershendes ju lutem mos e nxirrni emrin ose numerin tim? shkruan Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga