LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Raporti i DASH-it për korrupsionin/ Kulluri nuk përmbahet ndaj qeverisë

31 Mars 2021, 07:51, Politikë CNA
Raporti i DASH-it për korrupsionin/ Kulluri nuk përmbahet ndaj

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri i ka plasur në fytyrë kryeministrit Edi Rama raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit dhe Tranparency International për konstatimin e korrupsionit.

Kulluri është shprehur se ky është një fakt dhe nuk është nevoja ta thonë dy institucionet.

Gjithashtu ai ka theksuar se edhe opozita ka përgjegjësitë e saj, pasi nuk ngjall asnjë shpresë te qytetarët dhe se i ka falur pushtet Ramës, por përgjegjësinë për qeverisjen e dështuar e ka PS dhe sekti i Rilindjes që e ka pushtuar.

?Edi Ramës nuk ja ka fajin opozita që raportet e Departamentit Amerikan të Shtetit dhe Tranparency International nxijnë në konstatimin e korrupsionit në qeverisje dhe mos ndëshkimin e krimit të organizuar në nivelet që priten!

Ky është fakt që dallohet qartë edhe pa e thënë dy institucione si DASH apo TI!

Opozita ka përgjegjësitë e saj që nuk ngjall shpresë, apo i ka falur pushtet Ramës, por përgjegjësinë për qeverisjen e dështuar e ka PS dhe sekti i Rilindjes që e ka pushtuar!

E as pandemia dhe tërmeti nuk janë barkë shpetimi për dështimet 8-vjeçare të qeverisë përballë premtimeve të saj në 2013!

Por zgjidhja për opozitën nuk është rikthimi tek sukseset e qeverisë Berisha! Përndryshe, Basha duhet të tërhiqet nga drejtimi i opozitës për t?ia lënë vendin Berishës dhe ish ekipit të tij përfshirë dhe vetë Bashën si kandidat për ministër!?, shkruan Kulluri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga