LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përmbytjet dhe ngricat/ ARRSH tregon gjendjen e akseve rrugore në vend

11 Janar 2021, 09:41, Aktualitet CNA
Përmbytjet dhe ngricat/ ARRSH tregon gjendjen e akseve rrugore në vend

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare si pasojë e përmbytjeve.

Në rajonin jugor janë rikthyer reshjet e shiut gjatë natës. Në rajonin verior temperaturat e ulëta kanë sjellë ngrica të mëdha nga pesha e të cilave ka rrënie të shtyllave e pemëve në rrugën Bajram Curri-Valbonë, ku është bërë ndërhyrja e menjëhershme me mjete e punëtorë që të kthejnë qarkullimin e mjeteve në gjendje normale.

Problematika kryesore ka qenë rënia dhe rrëshqitja e aluvioneve në trup të rrugës, si në: Skuraj-Burrel, Peshkopi-Qaf Draje, Librazhd ?Zgosht, ku është punuar dhe po punohet për pastrimin e plotë të rrugës. Kontraktorët janë në terren në gatishmëri për çdo situatë./CNA.al

Lajmet e fundit nga