LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Braçe përsërit apelin për qytetarët/ Shkumbini po kthehet në shtrat, por rreziku s’ka kaluar!

11 Janar 2021, 07:18, Aktualitet CNA
Braçe përsërit apelin për qytetarët/ Shkumbini po

Zëvendës kryeministri Erion Braçe i bën thirrje çdo banori banori nga Thanasaj deri poshtë në Sulzotaj lidhur me situatën nga përmbytjet.

Brace thotë se lumi Shkumbin po kthehet në shtrat e megjithatë rreziku për banorët nuk ka kaluar. Sipas tij, zona nga argjinatura deri në buze të lumit nuk duhet kaluar për asnjë qellim.

?Shkumbini po kthehet në shtrat! Rreziku nuk ka kaluar akoma! Mirëmëngjesi çdo banori nga Thanasaj deri poshtë në Sulzotaj! Sic e shihni, Shkumbini në pikat e larta po shkon në shtrat, në pikat e ulta ende; Rreziku nuk ka kaluar ende! Dita do vijoj të jetë me temperatura të larta, jug dhe reshje të vazhdueshme.
Ndaj edhe një herë; zona nga argjinatura deri në buze të lumit nuk duhet kaluar për asnjë qellim, jo e jo për sehir! I jam shumë mirënjoheës turnit të tretë, Fredit, Avniut dhe gjithë kryepleqve, vëzhguesve të natës nga fshati dhe atyre nga drejtoria e Bujqësisë, Ledios e Fredit, policisë së shtetit, kryetareve tanë të Partisë Socialiste, cdo banori që iu përgjigj thirrjes sonë. Tani pa humbur vëmendjen duhet të vijojmë ditën natën e gjatë edhe një herë; Ndarë sipas sektorëve dhe detyrave?, shkruan Braçe

Lajmet e fundit nga