Festa e çmendur në kohë pandemie/ Policia mësyn lokalin e Ben Blushit në Korçë

24 Dhjetor 2020, 22:14, Aktualitet CNA
Festa e çmendur në kohë pandemie/ Policia mësyn lokalin e

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e sotme një video nga Pub Republika e Ben Blushit në Korçë, ku qindra persona po festonin.

Pas publikimit të kësaj videoje, burime i thanë CNA.al se forca të shumta policie kanë shkuar në ambjentet e lokalit Pub Republika në Korçë, ku kanë konstatuar prezencën e qindra personave, kanë kërkuar  mbylljen e menjëhershme të muzikës dhe ambjenteve.

Gjithashtu policia po shqyrton të gjitha masat administrative dhe procedurat ligjore për këtë skandal, të denoncuar nga Berisha dhe CNA.al.

Ben Blushi organizoi një festë në lokalin e tij në Korçë Pub Republika, ku janë grumbulluar rreth 200-250 persona për të festuar Krishtlindjet, duke shkaktuar një bombë shëndetësore.

Ndërkohë që e gjithë shqipëria është mbyllur në karantinë që prej orës 20:30, lokali i Ben Blushit po qëndron hapur dhe po punon sikur të mos ketë ndodhur asgjë dhe sikur në vendin tonë të mos ekzistojë Covid-19.

Ky lokal është në pronësi të vajzës së Ben Blushit, Natali Blushi, një pasuri prej gati 500 milionësh, e blerë për një vlerë vetëm 30 mijë euro nga babai i saj duke i falsifikuar firmën./ CNA.al

Video-Skandali/ Shqipëria në karantinë, lokali i Ben Blushit në Korçë bën gjëmën

Lajmet e fundit nga