Connect with Us

Sulmi me armë ndaj biznesmenit/ Artan Hoxha plas “bombën” për Ben Blushin

Kronika

Sulmi me armë ndaj biznesmenit/ Artan Hoxha plas “bombën” për Ben Blushin

Publikuar

-

Rotacioni politik nxjerr “nga vrima” krimin e organizuar/ Hoxha: Do kalojmë një vjeshtë dhe dimër të vështirë

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka nxjerrë në dritë të tjera detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të denoncuar një ditë më parë, ku biznesmeni Andon Dhima, është sulmuar me armë në hyrje të pallatit ku banon.

Nga studio e Abcnews, gazetari Hoxha tha se Andon Dhima në dëshminë e tij ai ka deklaruar para Policisë Gjyqësore se ka vetëm një konflikt me një person, ai ka identifikuar shtetasin Ben Blushi.

“Atentat i dështuar, ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes, rreth orës 10:05 të mbrëmjes. Për fat të mirë ka dështuar se do kishim nje tjetër biznesmen të vrarë jo në Himarë, por në mes të Tiranës.

Bëhet fjalë për një ngjarje e cila në fakt ka krijuar një problematikë.

Biznesmenin e ka shpëtuar fati. Pjesa tjetër. Është një ngjarje e mbajtur në heshtje. Është dukur në fillim si e pabesueshme. Por realisht tashmë ngjarja është në hetim në prokurori. Ka dhënë dëshminë ai, djali dhe vajza e tij.

Po merret në pyetje edhe roja.

Unë apeloj që të parandalohet që kjo ngjarje të ketë vijim.

Para kësaj ngjarje biznesmeni i është drejtuar prokurorisë për të zgjidhur konfliktin që ka, i është drejtuar institucioneve, i është drejtuar me një dosje të plotë edhe ambasadës së SHBA. Ka identifikuar edhe emrin, me të cilin ka konflikt. E ka thënë vetë se ka konflikt vetëm me një person. Duhet hetuar ngjarja për shkak të kërcënimit serioz te jetës së tij.

LEXO EDHE:  “Shpërthen” Artan Hoxha/ Kjo është e tepërt, po përdhoset kombi shqiptar

Andon Dhima është biznesmen nga Saranda. Ka jetuar edhe në Korçë për shumë vite. Është bashkëpronar i atij pallati. Prokuroria dhe policia kanë nisur hetimet. Janë pyetur dëshmitarët.Në dëshminë e tij ai ka deklaruar para Policisë Gjyqësore se ka vetëm një konflikt me një person, ai ka identifikuar shtetasin Ben Blushi.”-tha Artan Hoxha.

CNA.al ka raportuar më pare se biznesmeni ka pasur përplasje të forta me drejtorin e Top Channel, Ben Blushi, i cili dje është thirrur në polici, për t’u marrë në pyetje në lidhje me rrethanat e kësaj ngjarje.

Kujtojmë këtu se biznesmeni A.DH. prej disa muaj është në një konflikt të hapur me ish-politikanin dhe drejtorin e Top Channel, Ben Blushi.

Një letër e gjatë drejtuar ambasadës së SHBA-ve ka zbuluar prona të përfituara nga Blushi dhe familjarët e tij, disa prej tyre shitur me vlera qesharake. Gjithashtu Ben Blushi, është akuzuar se nuk ka paguar mbi 50 mijë euro karburant, por dhe ka marrë 100 mijë euro në emër të vëllait të tij, pa folur për pjesë pasurie miliona dollarë të një pallati ndërtuar në kryeqytet i cili është vendosur në emër të ish-vjehrit të Ben Blushit./CNA.al

Video ekskluzive-Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Si i shpëtoi atentatit me armë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Lëvizin pa maska mbrojtëse/ Gjobiten qindra qytetarë

Publikuar

-

Nga

Lëvizin pa maska mbrojtëse/ Gjobiten qindra qytetarë

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 473 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 4 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve janë konstatuar 12 qytetarë që lëviznin në rrugë gjatë orarit të ndalimit të lëvizjes, pa arsye të domosdoshme, të cilët janë ndëshkuar me masën administrative 10.000 lekë secili.

LEXO EDHE:  Pse Irani po shmang viktimat në radhët e amerikanëve?

LEXO EDHE:  Pse Irani po shmang viktimat në radhët e amerikanëve?

Policia e Shtetit, krahas punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, sigurimin e rendit dhe qetësisë publike, do të vijojnë punën për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin. Në këtë kuadër, Policia apelon për të gjithë qytetarët që të zbatojnë me rigorozitet masat anticovid./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas motoçikletën në Shkodër/ Humb jetën drejtuesi

Publikuar

-

Nga

Makina përplas motoçikletën në Peqin/ Në gjendje të rëndë drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Shkodër ku një person ka humbur jetën.

Mësohet se një makinë ka përplasur nje person i cili udhëtonte me motoçikletë. Pasi makina ka përplasur motoçikletën, personi që e drejtonte atë ka përfunduar në kanal

Nuk dihet ende identitieti viktimës, ndërkohë që autoritet po punojnë për zbardhjen e ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidentoi të miturën dhe u largua nga vendi i ngjarjes/ Arrestohet shoferi

Publikuar

-

Nga

Aksidentoi të miturën dhe largohet nga vendi i ngjarjes/ Arrestohet shoferi

Një fëmijë është aksidentuar sot nga një makinë në Kukës, ndërsa pas ngjarjes shoferi është larguar. Ngjarja ndodhi sot në aksin rrugor Kukës-Nangë.

Nga Policia bënë me dije se i mituri është transportuar me urgjencë në spital, ndërsa ndodhet në gjendje të stabilizuar dhe se tashmë është kthyer në banesë. Ndërkohë, pasi hetimeve, është bërë e mundur arrestimi i shtetasit me inicialet M. O., 38 vjeç, që drejtonte mjetin “Volksëagen”, që aksidentoi të miturin.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin M. O., 38 vjeç, banues në fshatin Nangë, Kukës. Arrestimi i tij u bë pasi, në aksin rrugor Kukës-Nangë, duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”, ka aksidentuar shtetasin e mitur V. Sh. dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit.

LEXO EDHE:  Bamir Topi: Blushi është i dëshpëruar

LEXO EDHE:  Habit Artan Hoxha/ Agron Xhafaj nuk do të qëndrojë 7 vite e 2 muaj në burg

I mituri, pasi ka marrë mjekim në spitalin rajonal Kukës, është larguar për në banesë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE