LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Apple është gati!/ Me 13 Tetor prezanton iPhone 12 me rrjetin 5G

7 Tetor 2020, 11:39, Tech CNA

Apple pritet të prezantojë iPhone-et e saj më të fundit javën e ardhshme. Të martën, Apple dërgoi ftesa për një ngjarje të 13 Tetorit.

Gjiganti i teknologjisë ka të ngjarë të shpallë një iPhone 12 me rrjet 5G , iPhone i parë që lidhet me rrjetin e ri pa tel, ultra të shpejtë . Analistët presin që iPhone 5G të gjenerojë azhurnimet e pajisjeve, duke nxitur më shumë njerëz se zakonisht për të blerë pajisjen e re.

Apple zakonisht njofton iPhone të rinj në shtator, por këtë vit nisja u shty pasi pandemia e koronavirusit ndërpreu zinxhirët e furnizimit. Apple më parë tha se iPhone të rinj do të transportoheshin pak më vonë se zakonisht këtë vit.

Bërja e një iPhone të lidhur me 5G mund të përmirësojë shërbimet dixhitale të Apple, siç është Apple TV +. Ndërsa iPhone kanë qenë tipikisht shoferi më i madh i shitjeve i Apple, kompania gjithnjë e më shumë varet nga shërbimet për të diversifikuar shitjet e saj.

Apple është disi vonë në lojën telefonike 5G. Telefoni i ri do të bashkohet me një listë në rritje të opsioneve nga Google ( GOOG ) , Motorola ( MSI ) , Samsung ( SSNLF ) , Huaëei, LG dhe të tjerët.

Javët e fundit kanë sjellë një stuhi produktesh të reja nga kompanitë e teknologjisë, megjithëse, ngjarjet tradicionale të lansimit të detyruara u detyruan të shkojnë virtuale këtë vit për shkak të Covid-19. Muajin e kaluar, Apple mori një hap të pazakontë e përdorimit të saj S ngjarje eptember për të treguar off Watches reja Apple, iPad dhe një shërbim të ri abonim palestër – sesa iPhone e saj të fundit.

Ngjarja e javës tjetër fillon në 1 pasdite ET dhe mund të transmetohet drejtpërdrejt në faqen e internetit të Apple./ CNA.al

Lajmet e fundit nga