LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Patozi për Berishën dhe Komisionin e PD/ Diskutimet kanë nisur mbrapsht

10 Gusht 2020, 15:42, Politikë CNA
Patozi për Berishën dhe Komisionin e PD/ Diskutimet kanë nisur

Pak ditë më parë, Genc Ruli kërkoi largimin e ish-liderit historik të PD Sali Berishës nga listat për deputetë dhe mbylljen e ciklit të tij me mos kandidim.

Për këtë kërkesë të papritur të Rulit që po merret me formulimin e listave të Republikës së Re të Lulzim Bashës, është pyetur edhe koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi.

Patozi nuk preferoi të komentojë gjatë, por theksoi se diskutimi duhej të fillonte me ata që duhet të ishin dhe jo me ata që nuk duhet të jenë listë.

?Nuk e kam pasur kurrë zakon që të bëj komente mbi opinionet e të tjerëve. Aq më shumë kur ata janë personazhe, me të cilët nuk më ka munguar miqësia apo komunikimi, sepse më dalin e teprojnë opinionet e mia, të cilat nuk përtoj kurrë t?i bëj publike. Është punë për PD-në se çfarë bën me listën dhe me debatet e brendshme të saj.

Mjafton që protagonistët e saj të vjetër dhe të rinj të ndihen rehat me historinë, të sotmen dhe të ardhmen e tyre. E mira do të ishte që diskutimi të fillonte me ata që duhet të ishin dhe jo me ata që nuk duhet të jenë listë, por edhe kjo është gjithsesi çështje e tyre?, u shpreh ai për gazetën ?Panorama?./ CNA.al

Sikur Luli dhe Ruli të mos kandidonin Berishën?!

Lajmet e fundit nga