LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Ben Blushi pas Dardhës grabit 6 mijë m2 në bregdet

15 Qershor 2020, 16:52, Politikë CNA

Një denoncim të fortë ka bërë pak minuta më parë ish-kryeministri Sali Berisha për drejtorin e Top Channel Ben Blushin dhe biznesmenin Gazmend Demi, i cili është etiketuar në media si ortak i ngushtë i familjes së kryeministrit Edi Rama.

Blushi pak kohë më parë u akuzua edhe per një sipërfaqe 2 mijë m2 ne Dardhë të Korçës.

Duke iu referuar mesazhit të një punonjëseje dixhitale të hipotekës, Berisha deklaron se Blushi dhe Demi kanë grabitur një tokë me falsifikime në Dhërmi.

Sipas tij, kryeministri Rama ka shkarkuar  2 drejtorë hipoteke në Vlorë pasi zbuluan falsifikimin e dokumentave dhe refuzuan rregjistrimin.

Gjithashtu pretendohet se për këtë tokë, Blushi është përplasur edhe me biznesmenit Pandi Carapuli që ka ndërtuar aty.

?I nderuar Doktor. Unë jam një punonjëse e hipotekës në Vlorë. Një muaj më parë në zyrat tona plasi njeë sherr i madh për regjistrimin e një prone në Dhërmi. Bëhet fjalë për gati 6000m2 në bregdet. Me presion dhe shantazh është regjistruar pasi ishte e falsifikuar. Pra kishte zhvendosje. Prona është në breg të detit dhe gjoja është ndarë me ligjin 7501. Por kur pamë emrat e pronarëve kuptuam përse bëhej fjalë. Sipërfaqja u regjistrua në emër të Ben Blushit dhe Gazmend Demit. Në hipotekë plasi skandali dhe ikën edhe 2 drejtorë vetëm për këtë rast. Është paguar një thes me lekë. Ka filluar një përplasje e madhe midis Blushit dhe biznesmenit Pandi Carapuli që ka ndërtuar aty. Një vjedhje e hapur në mes të ditës në një nga zonat me vlere më të madhe në Shqipeëri. Perlat e rivierës po grabiten nga Ben Blushi e Co. Prona është regjistruar me 06.05.2020?, thuhet në mesazh./ CNA.al

Video-Ben Blushi ndërtim pa leje në Dardhë?!/ Debate me banorët

Video ekskluzive/ Ben Blushi sherr me banorët e Dardhës: Largohuni se jeni me virus  

Video-Berisha reagon pas denoncimit të CNA.al/ Blushi i rrëmben tokën privatit, përleshet me pronarët

Flasin banorët e Dardhës/ Ben Blushi po na vjedh dhe shkatërron shtëpitë

Lajmet e fundit nga