Connect with Us

Shënim/ Pse është “çmendur” Mona

Politikë

Shënim/ Pse është “çmendur” Mona

Publikuar

-

Ngritja e Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK duket se është drejt finalizimit.

Tashmë janë zgjedhur edhe tetë prokurorët, ndërsa një ditë më parë kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi tha se në 19 dhjetor do të bëhet betimi i tyre.

Ibrahimi deklaroi se SPAK do të jetë funksionale me datë 19, pavarësisht se nuk ka ende 10 anëtarë.

Ndërkohë, sipas Ibrahimit me datë 18 Dhjetor do të intervistohen edhe kanidatët për kryetar të SPAK, përkatësisht Edvin Kondilli Arben Kraja dhe Altin Dumani.

Ibrahimi tha se procesi i intervistimit të tyre do të jetë i ngjashëm me atë të kandidatëve për kryeprokuror.

Por, në një kohë kur procedurat për ngritjen e Prokurorisë së Posaçme, e cila do t’i hapë rrugë Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe Gjykatave Speciale janë drejt finalizimit,ka alarmuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Open”, Monika Kryemadhi dukej tepër e revoltuar dhe pothuajse jashtë kontrollit.

Monika Kryemadhi mbrëmjen e djeshme e tregoi qartë sa e alarmuar ishte, ndërsa u zu keq me gazetarët dhe sulmoi biznesin.

Në fakt, kryetarja e LSI ka të drejtë të alarmohet, pasi një ndër dosjet e para që duhet të marrë në dorë SPAK është pikërisht dosja voluminoze Meta-Kryemadhi.

Dy individë, politikanë që nuk kanë bërë asgjë tjetër në jetën e tyre, por thjeshtë janë paguar nga taksat e shqiptarëve, si deputetë, ministër, kryeministër, kryetar Kuvendi, e deri president.

LEXO EDHE:  DW: Krizë institucionale presidencë - kryemninistri?

E me taksat e tyre shqipatrët kanë paguar zhdukjen e thesarit të shtetit në Krrabë dhe më pas panë vetëm disa filma me fshatarë që atje ku lidhnin gomerët kishin fshehur edhe florinjtë.

Panë një Kryeministër të dhunshëm dhe të korruptuar si Ilir Meta. Panë një zëvendëskryeministër të kapur me bllok në dorë duke folur për 7%. Panë se si për ta në 21 janar përgjakej bulevardi “Dëshmorët e Kombit”. Panë ministrat e tyre hajdutë. Kanë para bandën e LSI-së nga jugu në veri të vjedhë e rrëmbejë çfarë i del para.

Nëse SPAK do të jetë në nivelin e pritshmërive që kanë shqiptarët, kjo do të jetë një ndër dosjet e para që duhet hetuar dhe Monika Kryemadhi bashkë me Ilir Metën duhet të jenë ndër të parët që do të përgjigjen para drejtësisë./ CNA.al

Mashtruan ILDKP/  Vila me 11 WC e çiftit Meta-Kryemadhi në Gjirin e Lalzit

Pasuri marramendëse/ Meta dhe Kryemadhi “të zhytur” në luks

Shitën pasurinë për t’i shpëtuar burgut/ Meta-Kryemadhi, zhdukën vilën në Gjirin e Lalzit dhe miliona euro

“Ti je e pandershme”/ Plas sherri në emision mes Kryemadhit dhe Eni Vasilit

Kryemadhi përplaset me Bolinon për pasurinë/ I nxjerrin të palarat njëri-tjetrit

“Ramën e kam shok”/ Kryemadhi e papërmbajtshme, debate edhe me analistin

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Xhelatët janë po njëlloj”/ Çfarë kishte paralajmëruar Artan Hoxha 3 vite më parë

Publikuar

-

Nga

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka rikujtuar një postim të tre viteve më parë ku jepte alternativat se kush do e qeversite vendin për 4 vitet e ardhshme.

Sipas Hoxhës, u realizua varjanti “b” që ai kishte renditur në postimin e tij të vitit 2017.

“Sapo kishte ardhur viti i ri 2017-te, dhe vendi ndodhej në një vit zgjedhjesh të përgjithshme…
Për fat të keq u realizua varianti “b”, Rama qeveris i vetëm….
Jo me kot kam futur në kllapa shprehjen (Edhe këtë kishim mangut)!!!!
Ja që bëri vaki!!!!”, shkruan Hoxha.

LEXO EDHE:  Dosja italiane e drogës/Të gjitha akuzat për Saimir Tahirin

LEXO EDHE:  "SPAK fillon punën 1 vit pas ngritjes së KLGJ dhe KLP”/ Reagon ministrja Gjonaj

Sipas tij, pas tri vitesh asgje nuk ka ndryshuar, për të mos thënë që është bërë dhe më keq.
XHELATET janë po njëlloj.

I vetmi ndryshim është se kush e ka spatën më të mprehtë, që të mos vuash shumë para se të të dalë shpirti”, përfundon Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ra tërmeti u bëre hoxhë, prift e rabin”/ Komentuesit nuk i ndahen Ramës: Po sillesh sikur jemi në Pakistan

Publikuar

-

Nga

Prej disa kohësh kryeministri Edi Rama publikon në profilin e tij fjalë të shenjta.

Edhe mëngjesin e sotëm ai shkruan: “Predikuesi më i mirë është zemra; Mësuesi më i mirë është koha; Libri më i mirë është bota; Shoku më i mirë është zoti”.

Por një numër i madh ndjekësish kanë “kryqëzuar” me komenrte kryeministrin teksa shprehen të zhgënjyer prej tij.

“Mesa duket po Ben prova për tu bërë hoxhë kur të lësh politikën. Shoku kryeminister beji punët pa u ndjerë se po na nxjerr citate si në kohën e enverit… Jemi në kohëra moderne dhe në mes të Europës kurse ti po sillesh sikur jemi në Pakistan”, shkruan një prej komentuesve.

LEXO EDHE:  Degradon situata në parlament/ Përplasen gratë deputete

LEXO EDHE:  Paralajmëron Ngjela/ Rama të japë dorëheqjen, Kryemadhi lodhet kot me kërcënime

Një tjetër thotë: Nuk mbahet shteti me fjalë të thata kryeministër!.

“Ra tërmeti u bëre hoxhë, prift e rabin”, shkruan një tjetër komentues.
Kujtojmë që Rama “ritualin” e fjalëve të shenjta e ndjek që prej nëntorit, kur ndodhi tërmeti tragjik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama zbulon mesazhin e fundit me Bashën/ I kërkova bashkim

Publikuar

-

Nga

avokati zbulon marreveshjen

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar, për herë të parë, një mesazh që i ka dërguar kreut të PD-së, Lulzim Basha pas tërmetit të 26 nëntorit.

Rama tregoi se nuk kishte komunikuar me Bashën që prej kohës kur opozita ishte në parlament.
Me tej, kryeministri sqaroi se pas tërmetit i dërgoi mesazh Bashës ku i sugjeronte që të ishin bashkë.

LEXO EDHE:  Kryemadhi flet për “kurban”/ Kë kërcënon kryetarja e LSI?

LEXO EDHE:  Pritshmëritë e SPAK/ Drejtësi e re, nga prokurorë me “xhaketa të vjetra”

“Unë i kam çuar një mesazh në ditët pas tërmetit për t’i kërkuar…sugjeruar që të jemi bashkë, dhe kaq. Komunikimi i fundit me të ka qenë kur PD, ka qenë ende në parlament”, tha Rama i ftuar në emisionin ‘Java’ në RTSH./CNA.al

LEXO TE PLOTE