Connect with Us

Pazaret e errëta/ Fahri Balliu në krye të KLSH

Aktualitet

Pazaret e errëta/ Fahri Balliu në krye të KLSH

Publikuar

-

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka propozuar sot profesorin Petraq Milo, për kryetar të Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Milo është kandidati i tretë që propozohet nga Meta, pas rrëzimit të dy kandidatëve të parë Vitore Tusha dhe Bahri Shaqiri nga mazhoranca.

Por, emri i profesor Milos, si propozimi më i ri, nuk figuron në listën me 43 kandidatët e përzgjedhur më herët nga Presidenti Ilir Meta.

Fillimisht në media u raportua se  ky propozim, kishte marrë jetë, pas takimit të djeshëm mes Metës dhe Bashës.

Por, burime për CNA.al thanë se Ilir Metës dhe Lulzim Bashës emrin e  Petraq Milos ua ka  servirur Fahri Balliu.

Balliu njihet si një nga miqtë e ngushtë të Petraq Milos, një nga bashkëpunëtorët e tij të afërt, prej shumë e shumë vitesh dhe nga ana tjetër Balliu është edhe mik i ngushtë me kreun aktual të KLSH-së, Bujar Leskaj.

LEXO EDHE:  Nga shtangist në President/ Ilir Meta nga dje në sot (Fotot)

Mesa duket është vetë Balliu, i cili pas largimit të mikut të tij Leskaj, ka gjetur një emër tjetër, siç është  profesor Petraq Milo, të cilin ia ka servirur Bashës dhe Metës dhe ky i fundit e ka propozuar sot, megjithëse  ai nuk ka qenë aplikant për  të kandiduar si kreu i KLSH./CNA.al

Presidenti kapet në skandal/ Kandidati Petraq Milo nuk ka aplikuar për KLSH

Meta propozon për kreun e KLSH-së ish-këshilltarin e Berishës

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Marrëveshja për detit/ Meta: Nuk besoj që qeveria ka interes të favorizojë Greqinë

LEXO EDHE:  Ligji i gjuhëve, ish gjyqtari kushtetues: Presidenti është i detyruar ta firmosë

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Marrëveshja për detit/ Meta: Nuk besoj që qeveria ka interes të favorizojë Greqinë

LEXO EDHE:  Meta feston me të rinjtë e LRI/Do luftojmë varfërinë dhe pabarazinë!

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: