Connect with us

Aktualitet

Ekskluzive/ Zbulohet qeveria hije e Lulzim Bashës

Publikuar

-

Ndërkohë që qytetarët ju përgjigjen për një pjesëmarrje masive protestës së opozitës, Lulzim Basha duket se ka menduar të përgatisë qeverinë hije përballë asaj të Edi Ramës.

Në një takim që ai ka pasur edhe me këshilltarët kryesorë si Fahri Balliu, Preç Zogaj, ku i pranishëm ka qënë edhe kunati i tij, Basha ka vendosur të përgatisë në letër qeverinë hije.

Burime jo zyrtare nga takimi theksojnë se Basha po e përgatit qeverinë hije për ta pasur gati në rast se bie Edi Rama.

“Ne duhet ta kemi gati qeverinë tonë me kapacitetet me të forta që kemi. Bashkë me Monikën, unë kam përgatitur një qeveri paksa të gjerë, por kjo mund të ndryshojë në ditët në vijim”- mësohet të ketë thënë Basha në takim.

Ai ka theksuar se LSI ka qënë tolerante dhe ka pranuar që të ketë tre apo katër ministri dhe më pas të marrë drejtimin e disa drejtorive të rëndësishme që i ka pasur në qeverinë e Ramës, si rrugët, patentat, burimet natyrore dhe si shtesë nga PD do ti jepen edhe doganat.

Në ditët në vijim do të ketë të tjera informacione në lidhje me emrat e drejtorive dhe stafet që po përgatiten në oborret e të dyja palëve, të PD-së dhe LSI-së.

LEXO EDHE:  Berisha flet me emra/ Tregon se kush ka vjedhur më shumë se Arben Çuko

Ne po sjellim një pjesë të emrave që mësuam, të cilët theksojmë se janë të ndryshueshëm në ditët në vijim edhe pas ndërhyrjeve që pritet të bëjnë familjarët e Bashës në kabinetin e tij. Nuk dihet ende nëse kjo qeveri ka marrë apo jo miratimin e Berishës, prandaj me shumë mundësi do të ketë ndryshime të mëdha në ditët në vijim.

Më poshtë ju sjellim listën e plotë të qeverisë hije të Lulzim Bashës:

Ministri i Brendshëm: Dhurata Çupi

Ministër i Drejtësisë: Enkelejd Alibeaj

Ministër i Jashtëm: Genc Pollo

Ministër i Integrimit: Grida Duma

Ministër i Financave: Agron Shehaj

Ministër i kulturës: Preç Zogaj

Ministër i Arsimit: Shezai Rrokaj

Ministër i Mjedisit: Jamarbër Malltezi

Ministër i Mbrojtjes: Ervin Salianji/ Genc Strazimiri

Ministër i Teknologjisë dhe Informacionit: Endri Hasa

Ministër i Bujqësisë: Agron Duka

Ministër i Diaspores: Klevis Balliu

Ministër i Shendetësisë: Flamur Noka

Ministër i Energjitikës: Edmond Spaho

Ministër i Transporteve dhe Infrastrukturës, Monika Kryemadhi

Kryetar Kuvendi: Myslim Murrizi

Nënkryetar kuvendi: Nard Ndoka , Vangjel Dule

Ministër për Sipërmarrjen, Endrit Brahimllari

Drejtor i TVSH: Artur Zheji

Sekretar i përgjithshëm i kryeministrisë: Enno Bozdo

Zv.kryeministër dhe Ministër për Reformat: Oerd Bylykbashi

Zv.kryeminstre dhe minister për Pushtetin Vendor dhe Marrëdhëniet me Parlamentin: Jorida Tabaku

Kryeministër: Lulzim Basha (part time).

Qani mos qeshni./ CNA.al

Aktualitet

Xhenet/Arzu i tregon Mukadesit se Xhenet nuk është mbesa e saj biologjike

Publikuar

-

Selim i ofron ndihmë Omerit. Omer pranon por Xhenet nuk është dakord. Suna këshillon Mukadesin mos ta pajtojë Arzun me Xhenetin. Mukades ka frikë se Xhenet do mbetet vetëm pas vdekjes së saj prandaj kërkon bashkimin. Mahir i kërkon falje Arzusë. Ndërkohë Rizai i kërkon Ozlemit të largohet përgjithmonë. Ozlem i tregon Rizait se Arzu e plagosi vetë këmbën.

Riza nuk i beson. Selim vazhdon t’i shprehë ndjenjat Xhenetës por ajo nuk beson. Selim hidhet nga varka në mes të detit që t’i tregojë Xhenetës se e dashuron. Xhenet pranon që Selim e dashuron dhe ai kthehet në varkë. Ajo ende nuk është e bindur tek dashuria e selimit dhe e refuzon atë sërish. Xhenet vendos ta pyesë nëse është i fejuar me Melisën. Selim i thotë se mes tij dhe Melisës nuk ka asgjë. Arzus i vijnë me postë letrat që Xhenet i ka shkruar kur ishte e vogël. Ajo preket kur i lexon dhe i fsheh letrat. Melisa i tregon Orhanit se Xhenet ka filluar punë në një restorant peshku. Orhan i dërgon arabët tek restoranti i peshkut.

LEXO EDHE:  Berisha flet me emra/ Tregon se kush ka vjedhur më shumë se Arben Çuko

Ata i thonë Xhenetës të mos heq dorë nga puna si arkitekte. Orhan i thotë Xhenetës të shkojnë bashkë në Dubai për të punuar për projektin. Selim i bërtet Orhanit që i ka ofruar Xhenetës një gjë të tillë. Arzu shkon në shtëpinë e Mukadesit për t’i dhënë letrat. Mukades i kërkon Arzusë ta mbështesë Xhenetën edhe pa i treguar që është e ëma. Arzu i tregon Mukadesit se Xhenet nuk është mbesa e saj biologjike.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Ditë të zeza për ta po vinë”/ Zbulohen prapaskenat e arrestimit të ish-deputetëve socialistë

Publikuar

-

By

Këshilltari i djathtë në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli ka reaguar pas arrestimit të dy ish-deputetëve socialistë, Arben Çuko dhe Arben Ndoka.

Në një postim në rrjetet sociale, Olli shkruan se arrestimet të dielen në darkë janë “versione të vjetra komuniste po përdor lideri galaktik”.

Sipas Ollit, arsyeja është e thjeshtë, “me një gur vrasim dy zogj”, pra Rama po bën kurban disa të fortë që i kryen detyrat e shtëpisë, me qëllim që t’u hedhë hi syve ndërkombëtarëve.

Por, Olli paralajmëron se “këtë herë, laku është më i fortë nga sa e mendon…. Ditë të zeza për ta po vijnë”.

Postimi i plotë:

LEXO EDHE:  Berisha flet me emra/ Tregon se kush ka vjedhur më shumë se Arben Çuko

Arrestime të djel në darkë, si arrestimi i Fullanit, versione të vjetra komuniste po përdor lideri galaktik….. Njësh…. Arsyeja???!!! Thjesht fare, me një gur vrasim disa zoçka: bëjmë kurban ca koka që i mbaruan detyrat e shtëpisë; një “trimërim” ndaj shokëve të fortë që e kanë vënë me shpatulla pas murit për të tregur se di të kafshojë dhe versioni “Lazarat” për të hedhur melan syve të nderkombëtarëve…. Njësh Edi, me të vetën, por i ka bërë hesapet pa hanxhinë…. këtë herë, laku është më i fortë nga sa e mendon…. Ditë të zeza për ta po vijnë, qofshin të bardha për Shqipërinë…..

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Klement Balili lë me “gisht në gojë” policinë

Publikuar

-

By

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe reparti RENEA, ditën e djeshme,  kanë zbarkuar në fshatin Stjar në Sarandë, ku dyshohej se fshihet Klement Balili, apo i ashtuquajturi “Escobari i Ballkanit”. Mësohet se operacioni ka nisur pasi sipas një informatori, Balili fshihej në një zonë midis Sarandës dhe Delvinës.

Por, në fakt ajo që ka ndodhur është se ose informacioni ka qënë i gabuar, ose operacioni është dekonspiruar dhe Balili ka lënë me “gisht në gojë” policinë. Operacioni i policisë për kapjen e të shumëkërkuarit është ndërprerë pa sukses.

LEXO EDHE:  “5000 euro për një provim”/ Xhafaj i përgjigjet Berishës

Kujtojmë këtu se operacioni për kapjen e Balilit u zhvillua paralelisht me disa superoperacione të tjera, ku ditën e djeshme u arrestua në lokalin e tij, ish-deputeti socialist Arben Ndoka, ish-drejtori i Burgjeve Arben Çuko, bosi i drogës Astrit Avdyli, ndërkohë që ende vijon operacioni për arrestimin e  Lul Berishës.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet16:43 - 21 Tetor, 2018

Motori përplaset me kangjellat/ Ndërron jetë 18 vjeçari

Një 18-vjeçar ka ndërruar jetë në orët e para të ditës së sotme në Pistoi të Italisë, si pasojë e...

Aktualitet16:31 - 21 Tetor, 2018

Foto- Treni del nga shinat/ Dhjetëra viktima, qindra të plagosur

Një aksident i rënë është regjistruar në Taivan, pasi së paku 17 persona kanë humnbur jetën dhe 126 persona kanë...

Aktualitet12:23 - 21 Tetor, 2018

Rusia kundër Maqedonisë së Veriut/ “E kemi njohur 26 vite më parë”

Parlamenti maqedonas miratoi këtë javë emrin e ri të Maqedonisë, në bazë të marrëveshjes së Prespës me Greqinë. E pakënaqur...

Aktualitet11:16 - 21 Tetor, 2018

“Ik pi***uni”/ 35-vjeçari, që vrau shqiptarin në Australi ofendon gazetarët

Policia australiane ka njoftuar se ka arrestuar një person si të dyshuar për vrasjen e një shqiptari. Mësohet se 35-vjeçari,...

Aktualitet10:48 - 21 Tetor, 2018

Afganistani nuk gjen paqe/ Shpërthimi i radhës u merr jetën 6 fëmijëve

Afganistani nuk po gjen paqe, tashmë kur ka hyrë në ditën e dytë të zgjedhjeve parlamentare. Një shpërthim në rajonin...

Aktualitet09:13 - 21 Tetor, 2018

Rritja e spiunazhit rus/ Shërbimi sekret zviceran jep alarmin

Shefi i shërbimit sekret zvicerian, Jean-Philippe Gaudin ka dhënë alarmin për rritjen e aktiviteteve të spiunazhit rus në vend. Shkak...

Aktualitet22:51 - 20 Tetor, 2018

Britanikët pendohen për Brexit/ Tashmë edhe nën presionin e kohës

Londra ka përjetuar sot një protesë masive, ku morën pjesë 700 mijë persona. Londinezët vërshuan nëpër rrugët e kryeqytetit, duke...

Aktualitet22:21 - 20 Tetor, 2018

Shpërthimet në Afganistan/ Shënohen dhjetra viktima, qytetarët nuk heqin dorë nga zgjedhjet

Qëndrat e votimit në Afganistan janë tronditur ditën e sotme. Shpërthimet shkaktuar dhjetra viktima, midis tyre edhe fëmijë, ndërkohë 30...

Aktualitet22:05 - 20 Tetor, 2018

Video/ Njihuni me 34-vjeçarin e verbër shqiptar që krijon aplikacione

34-vjeçari Hashim Llumnica nga fshati Bellopojë i Komunës së Podujevës në Kosovë ka krijuar një aplikacion për personat e verbër....

Aktualitet21:23 - 20 Tetor, 2018

Video- I riu nga Anglia e pëson keq/ Për këtë veprim mund të dënohet me 10 vite burg

 Një turist 23 vjeçar nga Anglia, rrezikon 10 vite burg në Tajlandë, pasi shkarraviti me spraj murin e një kështjelle...

Aktualitet20:47 - 20 Tetor, 2018

Zgjedhjet në Afganistan/ Me dhjetëra shpërthime pranë qendrave të votimeve

Shpërthime të shumta janë regjistruar sot në kryeqytetin e Afganistanit, Kabulin gjatë kohës që njerëzit ishin në qendrat e votimit....

Aktualitet20:23 - 20 Tetor, 2018

U kap vitin e kaluar/ Gjykata britanike jep vendimin për bosin shqiptar të kokainës

Një gjykatë në Britaninë e Madhe ka dënuar me 25 vite burg shtetasin shqiptar Erald Mema. Ky i fundit cilësohej...

Aktualitet17:31 - 20 Tetor, 2018

Video/ Gazetarja shqiptare vë në siklet Vuçiçin, e bën të fshijë djersët me shami

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është vënë në siklet nga një gazetarja Nerënxa Jakupi, gjatë një konference për mediat të...

Aktualitet17:09 - 20 Tetor, 2018

Financimet greke për mediat shqiptare/ Tsipras fton në zyrë kreun e opozitës

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, nuk e priti mirë largimin e Ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias, të cilin e quajti një...

Aktualitet16:04 - 20 Tetor, 2018

Video tmerruese/ Nxënësi i vë pistoletën në kokë mësueses: Më hiq mungesën ose të vrava

Një video, pamjet e të cilës tregojnë një nxënës, që i drejton mësueses pistoletën në kokë është duke bërë xhiron...

Aktualitet12:20 - 20 Tetor, 2018

Arabia Saudite konfirmon vdekjen e gazetarit

Arabia Saudite konfirmoi vdekjen e gazetarit saudit dhe komentatorit të gazetës Washington Post Jamal Khashoggi, duke thënë se vdekja e...

Aktualitet10:15 - 20 Tetor, 2018

Komisioni i BE përgatitet për zgjedhjet europiane

Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të familjeve partiake evropiane për...

Aktualitet10:10 - 20 Tetor, 2018

Votuan pro ndryshimeve kushtetuese/ VMRO përjashton deputetët

Menjëherë pas mbarimit të seancës plenare ku u votua nisma për ndryshimet kushtetuese dhe pro të cilave bashkë me deputetët...

Aktualitet09:40 - 20 Tetor, 2018

Video-Panik në ajër/ Fluturimi i avionit me 200 pasagjerë kthehet në tmerr

Një turbulencë ajrore ka bërë që një fluturim 8 orësh, të kthehet në makth për dhjetëra pasagjerë, ku 15 prej...

Aktualitet14:58 - 19 Tetor, 2018

Akuzat “bombë” ndaj Kotzias/ Cilat janë portalet shqiptare që financon Greqia

Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po...

Aktualitet10:29 - 19 Tetor, 2018

Reagon Sali Lushaj për djalin e tij :”Ne kemi duart e ky regjim ka hekurat”

Arrestimi i këngëtarit Arkimed Lushaj dy ditë më parë ka bërë zhurmë në media. Policia tha se ai ishte pjesë...

Aktualitet17:01 - 18 Tetor, 2018

Ekzekutimi i pengjeve nga ISIS/Putin jep alarmin, kritikon ashpër forcat amerikane

Presidenti rus Vladimir Putin, ka kritikuar ashpër forcat amerikane, të cilat sipas tij kanë dështuar në luftën ndaj ISIS. Sipas...

Aktualitet16:05 - 18 Tetor, 2018

Foto-Artan Hoxha bëhet nostalgjik/ Ishte ngjarje historike

Gazetari Artan Hoxha  është shprehur se e ka marrë malli për një ndeshje historike , si ajo që është luajtur...

Aktualitet15:52 - 18 Tetor, 2018

Italia dhe Austria “përplasin brirët”/ Kjo është provinca që u kthye në “mollë sherri”

Provinca e Tirolit  jugor është kthyer në “mollë sherri”,  midis Italisë dhe Austrisë. Mësohet se qeveria austriake e koalicionit, që...

Aktualitet15:51 - 18 Tetor, 2018

Fotografoi personalitete botërore/ Ndërron jetë “Syri i Stambollit”

Mediat turke njoftuan ditën e sotme ndarjen nga jeta në moshën 90 vjeçare të fotografit Ara Guler. Ky i fundit...

Aktualitet15:21 - 18 Tetor, 2018

Tërmeti në qeverinë greke/ Çfarë ndodhi me Nikos Kotzias?

Në shenjë proteste kundër partnerit populist, pjesë e koalicionit qeverisës, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias dha dorëheqjen të mërkurën....

Aktualitet13:52 - 18 Tetor, 2018

Vrasje horror, iu prenë gishtat, koka dhe trupi iu coptua/ Dalin detajet e ekzekutimit të gazetarit

Duket si skenari i një filmi horror vrasja e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, i cili dyshohet se është torturuar dhe...

Aktualitet13:21 - 18 Tetor, 2018

Kuvendi i Kosovës miraton projektligjin për krijimin e Ushtrisë

Me 101 vota pro, deputetwt e Kuvendit tw Kosovws kanw miratuar projektligjin që kthen Forcat e Sigurisë të Kosovës në...

Trending

Read previous post:
150.000 $ lobimi i PD teTrump/ Kompania skoceze “fantazmë”

Gazeta skoceze The Herald shkruan sot lidhur me kompaninë e këtij vendi që pagoi një shumë të konsiderueshme parash, për...

Close