LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ja si i shërben Irfan Hysenbelliu qeverisë

29 Prill 2016, 13:21, Aktualitet CNA

Nga një media për publikun fatkeqësisht gazeta ?Panorama? është kthyer në fletoren zyrtare të qeverisë.

Mjafton të shikosh titujt e disa ditëve të fundit dhe e kupton lehtësisht se gazetës ?Panorama? i mungon gazetaria, i mungon denoncimi, i mungon skandali dhe cdo kritike ndaj qeverisë.

Eshte kthyer thjesht në fletushkën që jep vendime qeverie, lajmërime dhe njoftime zyrtare.

Gjithcka që shkruhet në gazetë është kthyer në propagandë pro Edi Rames, e urdhëruar dhe kontrolluar nga Endri Fuga, i cili ka komunikim te vazhdueshëm me pronarin Irfan Hysenbelliu.

Nje telefonate e Fugës dhe gazeta kthehet përmbys, hiqen shkrime dhe nga gazete kthehet ne fletushkë qeverie.

Rasti i heqjes se shkrimit të një gazetari të Fokus Media group nga Irfani pas telefonatës te Endri Fuges është një shembull që flet vetë.

Më poshtë disa nga titujt kryesore të gazetës javët e fundit.13077192_10209518214335272_909339199_n

Duket qartaz se timoni i ?Panoramës? po shkon pro interesave të qeverisë. Irfani po i mban ison Edi Rames thjesht për qëllime krejtësisht klienteliste.

Ky është një nga ato raste kur shtypi i shkruar vdes. Ky është nga ato raste që e ka cuar shtypin e shkruar në minimum historik, duke braktisur cdo mision dhe duke u kthyer në letër ku titujt i vendos kryeministri, por i shkruan Berti pas telefonatës të rradhës nga Irfani.

Është vërtet rasti të themi ndjesë pastë gazeta ?Panorama? dhe shtypi i shkruar. Nuk mund te ndodhte ndryshe kur është në të tilla duar./citynews

Lajmet e fundit nga