LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vajza, vëmendje!/ Ky është modeli i flokëve që pritet të bëjë "namin" në sezonin e ardhshëm

9 Gusht 2022, 17:29, Trending CNA
Vajza, vëmendje!/ Ky është modeli i flokëve që pritet
Foto ilustruese

Sipas Luke Hersheson, i cili punon me këngëtaren Dua Lipa dhe Sienna Miller, stili i flokëve "bob" është  modeli i rrumbullakosur, një stil i pakontrolluar, të cilin e kemi parë shumë këtë sezon dhe pritet që të jetë një trend edhe në sezonin e vjeshtës.

"Është një model flokësh mjaft i madh," shpjegon Hersheson për pamjen.

Vajza, vëmendje!/ Ky është modeli i flokëve që pritet

Ky model flokësh është një frymëzin nga yjet si Kelly McGillis nga klasikja e vitit 1986, Top Gun, Kim Basinger dhe ylli i Twin Peaks Sherilyn Fenn. Së fundi këtë model flokësh e kemi parë te Selena Gomez me balluke ose modelin kaçurrel të kuzhinieres Sophia Roe. "Kjo prerje flokësh ka të bëjë me lëvizjen," thotë Hersheson.

Vajza, vëmendje!/ Ky është modeli i flokëve që pritet

Ky stil flokësh, përkufizohet nga silueta e tij sferike, kështu që për ta kuptuar siç duhet, hiqni dorë nga flokët e prera drejt. Ky model funksionon shkëlqyeshëm për këdo, edhe për ato vajza që kanë flokët kaçurrela, pra mund përshtatet me një sërë personalitetesh./ CNA.al

Vajza, vëmendje!/ Ky është modeli i flokëve që pritet

 

Lajmet e fundit nga