LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë "fshihet" pas tyre?/ Kjo është simbolika e bizhuterive që Meghan Markle mbajti në dokumentarin e saj

17 Dhjetor 2022, 10:32, Trending CNA

Çfarë "fshihet" pas tyre?/ Kjo është simbolika e

Nëse ka një sugjerim kryesor nga  dokumentari Harry & Meghan , është se gjithçka që ka të bëjë me imazhin e Princit Harry dhe Meghan Markle, Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it, shihent me kujdes . 

Asgjë nuk i lihet rastësisë pasi çifti përpiqet të i kuruar në çdo çast. 

Bizhuteritë që modelon Meghan si një shenjë simbolike për një pjesëtar të caktuar të familjes mbretërore, Sussex-ët e kanë bërë PR markën e tyre personale përmes këtij dokumentari.

Bizhuteritë e saj prej ari Cartier flasin shumë për vlerat e saj - investimin dhe ndjenjën mbi vendimet e impulsive që ka ndërmarrë, shkruan Glamour.

Gjithashtu bizhutë janë edhe reflektimi këtij momenti ku ajo ndodhet në jetën e saj,  pikrisht duke luftuar që të krijojë një trashëgimi për fëmijët e saj.

Ora e saj e artë Tank Française, për shembull, dikur i përkiste Dianës, ish Princeshës së Uellsit , e cila është përfolur shumë herë në  dokumentarin Harry & Meghan , pasi djali i saj ndan dëshirën e tij për të mbrojtur dukeshën nga vuajtja e të njëjtit fat si nëna e tij. 

Çfarë "fshihet" pas tyre?/ Kjo është simbolika e

E së fundmi mund të themi se nëse pjesët e Cartier mbushin hendekun midis jetës së mëparshme të Meghan dhe realitetit të saj si mbretëreshë, xhingla e fundit që ajo zgjodhi të mbajë në dokumentarin Harry & Meghan, është një byzylyk tenisi që ndoshta tregon përpjekjet e saj për të qëndruar e fortë.

Pra asgjë nuk është rastësisht e vendosur në duart e Meghan, përkundrazi duket se kanë një mesazh të fortë dhe domethënës./CNA.al

Lajmet e fundit nga