LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO/ Shikoni festën e çmendur dhe momentin kur futbollistët e Bajernit ngrejnë trofeun

27 Maj 2023, 17:52, Sport CNA

VIDEO/ Shikoni festën e çmendur dhe momentin kur futbollistët e

Bajerni i Mynihut ka arritur të triumfojë sërish në Bundesligën gjermane teksa është shpallur për herë të 11-të kampion. Dortmundi kishte gjithçka në dorë për të marrë titullin, por ngeci ndaj Maincit me rezultatin 2-2. Nga ana tjetër bavarezët arritën të fitonin ndaj Këlnit me rezultatin 2-1, falë Musialës i cili shënoi golin vendimtar për ekipin.

Pas shpalljes së titullit ka shpërthyer festa tek ekipi bavarez dhe tifozët, ndërsa në Dortmund të gjithë kanë shpërthyer në lot pas humbjes së kampionatit në mënyrë kaq dramatike. Të gjithë futbollistët e Bajernit kanë marrë medalje dhe më posht është momenti kur ngrejnë trofenë.

 

 

Lajmet e fundit nga