LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndeshja për titullin kampion, Dortmund-Mainz/ Mijëra tifozë para stadiumit

27 Maj 2023, 15:12, Sport CNA

Ndeshja për titullin kampion, Dortmund-Mainz/ Mijëra tifozë para

Mijëra tifozë po shkojnë drejt stadiumit të Dortmundit përpara ndeshjes vendimtare për kampionatin gjerman të futbollit mes Dortmund dhe Mainz.

Por jo gjithçka po shkon mirë.

Siç raporton gazeta "Bild" dhe "Ruhr Nachrichten", ka pasur një ndërprerje të energjisë në stacionin e trenit Signal-Iduna-Park.

Mundësia për të fituar kampionatin e parë që nga viti 2012, po elektrizon të gjithë Gjermaninë dhe veçanërisht komunitetin e tifozëve zikaltër.

Tifozë të panumërt po presin para stadiumit për nisjen e ndeshjes ku shumë prej tyre janë pa bileta, pasi të gjitha biletat janë shitur.

Po ashtu edhe hotelet janë tejmbushur nga tifozë të cilët presin me padurim ndeshjen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga