LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Titulli i 11-të radhazi, por Bajerni fiton më të bukurin. Lot hidhërimi te Dortmundi

27 Maj 2023, 17:46, Sport CNA
Titulli i 11-të radhazi, por Bajerni fiton më të bukurin. Lot

Bajerni i Mynihut ka arritur të triumfojë sërish në Bundesligën gjermane teksa është shpallur për herë të 11-të kampion, por ndoshta ky këtë herë është më i bukuri.

Dortmundi kishte gjithçka në dorë për të marrë titullin, por ngeci ndaj Maincit me rezultatin 2-2. Nga ana tjetër bavarezët arritën të fitonin ndaj Këlnit me rezultatin 2-1, falë Musialës i cili shënoi golin vendimtar për ekipin.

Pas shpalljes së titullit ka shpërthyer festa tek ekipi bavarez dhe tifozët, ndërsa në Dortmund të gjithë kanë shpërthyen në lot pas humbjes në mënyrë kaq dramatike.

Të gjithë futbollistët e Bajernit kanë marrë medalje ndërsa në fund festuan me trofeun.

Lajmet e fundit nga