Çelsi e nis sezonin me fitore, Broja në fushë në suksesin e bluve

6 Gusht 2022, 20:45, Sport CNA
Çelsi e nis sezonin me fitore, Broja në fushë në suksesin

Çelsi ka arritur të regjistrojë një fitore në ndeshjen e parë të sezonit teksa ka mposhtur Evertonin e Frenk Lampard me rezultatin 0-1.

Goli i Zhorzhinjos me penallti në fundin e pjesës së parë vulosi fatet e sfidës me londinezët që arritën të mbronin avantazhin gjatë pjesës së dytë.

Minuta pati dhe për Armando Brojën me sulmuesin e Kombëtares që u aktivizua nga Tuhel në minutën e 75-të të sfidës.

Lajmet e fundit nga