Episode të dhunshme mbërthejnë Izraelin, anulohet miqësorja e dy gjigantëve të Europës

6 Gusht 2022, 13:42, Sport CNA
Episode të dhunshme mbërthejnë Izraelin, anulohet miqësorja

Miqësorja midis Juventusit dhe Atletikos së Madridit që pritej të luante në 7 gusht është anuluar për arsye sigurie.

Episode të dhunshme kanë mbërthyer Izraelin ditët e fundit dhe për këtë arsye, ndeshja mes gjigantëve të Europës që ishte parashikuar të luhej në Tel Aviv është anuluar.

Këtë lajm e ka bërë me dije Atletiko e Madridit, ndërsa komunikata e Juventusit pritet të dalë në minutat në vijim.

Kjo pritej të ishte sfida e fundit e fazës përgatitore të të dyja skuadrave përpara fillimit të kampionateve, por duket se tashmë ato duhet të bëhen menjëherë gati për startin e Serisë A dhe La Ligës.

Lajmet e fundit nga