Bayerni tregon "dhëmbët" që start, shkatërron Frankfurtin në ndeshjen hapëse të Bundesligës

5 Gusht 2022, 22:37, Sport CNA
Bayerni tregon "dhëmbët" që start, shkatërron
Bayerni

U mendua se largimi i Levandovskit do të linte një gropë në repartin ofesnsiv të Bajernit, por kampionët në fuqi të Bundesligës vërtetuan të kundërtën mbrëmjen e sotme, teksa shpartalluan me rezultatin 1-6, Ajntraktin e Frankurtit, në javën e parë të kampionatit gjerman.

Skuadra e Nagelman ishte e papërmbajtshme, duke vendosur diktat të frikshëm në fushën e lojës. Baravarezët shënuan plot 5 herë në pjesën e parë me Kimish, Pavard, Mane, Musiala dhe Gnabri.

Në pjesën e dytë kampionët e ulën disi ritmin, teksa në minutën e 64-t, portiere Nojer, i dhuroi golin e nderit vendasve, pas një gabimi. Për të vulosur sfidën mendoi Musiala në minutën e 83-të. Një nisje spektakolare e sezonit kjo për Bajernin e Mynihut.

Lajmet e fundit nga