Armando Broja pjesë e skuadrës, Chelsea përzgjedh titullarët kundër Evertonit

6 Gusht 2022, 18:17, Sport CNA

Chelsea do të nisë zyrtarisht Premier League në orën 18:30 me përballjen ndaj Evertonit. Ekipi londinez ndez motorët për luftën e titullit kampion. Tekniku Tomas Tuhel ka shpalluar listën që do të startojë këtë përballje, ku bie në sy dhe grumbullimi i të preferuarit të tij Armando Broja. Pavarësisht se jo titullar, mundësia për t’u aktivizuar gjatë lojës qëndron.

Armando Broja pjesë e skuadrës, Chelsea përzgjedh titullarët

Evertoni me në krye legjendën e Chelsea-t, Frank Lampard, do të kërkojë që të dalë me një rezultat pozitiv ndaj ish-ekipit të tij. Sezonin e shkuar të dyja ekipet arritën të zhvillonin sfida tepër rivalizuese, ku në dy takime Chelsea arriti të marrë një fitore minimale 1-0 në shtëpi gjatë fazës së dytë. Në fazën e parë Evertoni ia doli të merrte nje pikë duke barazuar 1-1.  

 

 

Lajmet e fundit nga