LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dortmundi luan “tenis” ndaj Kolnit, i merr kreun Bayernit (VIDEO)

18 Mars 2023, 20:47, Sport CNA

Dortmundi luan “tenis” ndaj Kolnit, i merr kreun Bayernit (VIDEO)

Borussia Dortmund është argëtuar mbrëmjen e sotme duke marë një fitore tenistike 6-1 ndaj Kolnit dhe për momentin mban kreun e renditjes me një pikë më shumë se Bayerni.

Verdhezinjtë do të realizonin plotë 4 gola në 45 minutat e para me Gurreiron, Haller, Reus dhe Malen. Kolni shënoi golin e vetëm me Selke në fundin e pjesës së parëm ndërkohë që në të dytën Dortmundi vijoi ritmin e shfrenuar duke shënuar dy gola të tjerë me Haller dhe Reus. 

Lajmet e fundit nga